Nowy Sącz będzie „dźwigał” dla poważnie chorej Amelki Janus

Nowy Sącz będzie „dźwigał” dla poważnie chorej Amelki Janus

konferencja, stowarzyszenie bliżej sącza, Amelka Janus

W najbliższą niedzielę (16 października) na nowosądeckim rynku odbędzie się impreza „Dźwigamy dla Amelki”. Organizatorzy zaplanowali całodniową moc atrakcji. Wszystko dla ratowania zdrowia i życia młodej dziewczynki, która choruje na rzadką chorobę genetyczną.

Dziś o godz. 15.00 w Ratuszu w Nowym Sączu odbyła się konferencja prasowa z udziałem organizatorów wydarzenia i przedstawicieli Stowarzyszenia Bliżej Sącza. Joanna Wiktorowska, która jest jednym z organizatorów imprezy tak opisuje chorobę Amelii:

– W lutym tego roku wyszły bardzo poważne zmiany w podłożu genetycznym. W czerwcu wykonano badanie, które stwierdziło leukodystrofię metachromatyczną. Choroba niszczy izolację nerwów. Amelka jest dzieckiem leżącym z ograniczonym kontaktem. Koncert został zorganizowany po to, żeby pomóc w zebraniu środków na dalsze leczenie oraz rehabilitację – mówi Joanna Wiktorowska.

Łukasz Basiaga ze Stowarzyszenia Bliżej Sącza poinformował, że na terenie rynku zostanie zainstalowany osiemdziesięcio tonowy dźwig, dzięki któremu będzie można wznieść się na wysokość kilkudziesięciu metrów i podziwiać panoramę Nowego Sącza. Wszyscy, którzy odwiedzą tego dnia nowosądecki rynek będą także mogli liczyć na moc innych atrakcji.

– Czekają nas koncerty, dmuchańce, pokazy iluzji, malowanie twarzy i konkursy, które poprowadzi między innymi znany strongman Tomasz Kowal. Będzie także można przejechać się zabytkowym samochodem po ulicach miasta. Odbędą się licytacje, wśród nich będzie możliwość wylicytowania lotu helikopterem. Podczas imprezy nie zabraknie nagród i upominków ufundowanych przez sponsorów – mówi Łukasz Basiaga.

Niedzielny event rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do godz. 20.00. Zostanie zwieńczony koncertem Gooroleska. Amelka Janus posiada własną stronę na portalu społecznościowym Facebook – TUTAJ. Strona zrzesza już blisko dwa tysiące osób.

Poniżej zdjęcia z dzisiejszej konferencji z udziałem organizatorów wydarzenia. Autorką zdjęć jest Arbresha Goranci.

Czytaj także: Krynica-Zdrój. Dawcy spisali się na medal. Zebrano sporą ilość krwi (zdjęcia)

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama