Nowy Sącz. 55-latek chciał skoczyć z mostu. Dobrzy ludzie uratowali mu życie

Nowy Sącz. 55-latek chciał skoczyć z mostu. Dobrzy ludzie uratowali mu życie

most heleński, Piłsudskiego, most, próba samobójcza

Do dramatycznego zdarzenia doszło dzisiaj około 14.30 na moście Piłsudskiego (heleńskim). 55-latek przeszedł za barierki i był o krok od podjęcia tragicznej decyzji. Chciał odebrać sobie życie, skacząc w nurt Dunajca.

Na szczęście w porę zareagowała osoba postronna, która idąc chodnikiem, zauważyła co się dzieje ruszyła na ratunek i przytrzymywała 55-latka do przyjazdu służb. Po chwili na miejsce dotarli strażacy JRG1 z Nowego Sącza. Jeden z ratowników przeskoczył przez barierki, za którymi stał desperat i siłą przełożył go na drugą stronę.

,,Mężczyźnie udzielono wsparcia psychicznego, aż do czasu przyjazdu Policji. Po przybyciu patrolu 55-latek został przekazany funkcjonariuszom” – relacjonuje st. bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta PSP w Nowym Sączu.

Policjanci wraz niedoszłym samobójcą czekali na przyjazd karetki Pogotowia Ratunkowego. To drugie tego typu zdarzenie w ciągu ostatniego tygodnia. Niedzielnym popołudniem w Nowym Sączu 27-latka groziła, że odbierze sobie życie skacząc w nurt Kamienicy z mostu na ul. Tarnowskiej. O tym informowaliśmy —>TUTAJ.

Czytaj także: Nastoletnia depresja. Życie w trybie online/offline – nie pozwól dziecku wylogować się z życia

WAŻNE!

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym: 116 123
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

Czynny od poniedziałku do piątku od godz. 14.00-22.00 (połączenie bezpłatne)

Kryzysowe Telefony Zaufania 116 123  i 116 111 powstały z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem.

Każdy z konsultantów posiada wyższe wykształcenie specjalistyczne – psychologiczne lub pokrewne oraz przeszedł cykl szkoleń z zakresu telefonicznej pomocy psychologicznej. 

Nowy Sącz, ul. Tarnowska, 27-latka

Fot. PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook