Nowy Sącz. 40 wykroczeń i 2 zatrzymane prawa jazdy

Nowy Sącz. 40 wykroczeń i 2 zatrzymane prawa jazdy

Nowy Sącz

Klika godzin działań skutkowało 40 ujawnionymi wykroczeniami drogowymi i 2 zatrzymanymi prawami jazdy. Policyjna akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa na nowosądeckich drogach.

Funkcjonariusze prowadzili działania w nocy z soboty na niedzielę (23/24 lipca). Szczególną uwagę zwracali na kierujących poruszających się alejami Piłsudskiego, ul. Królowej Jadwigi, Prażmowskiego i Lwowską w Nowym Sączu.

W ciągu kilku godzin na ich oczach doszło do 40 wykroczeń drogowych – 25 z nich dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Dwóch kierujących straciło prawa jazdy – jeden został złapany na alejach Piłsudskiego, gdzie przy ograniczeniu do 60 km/h jechał z prędkością 121 km/h.

– Z kolei videorejestrator grupy SPEED, która patrolowała ul. Królowej Jadwigi, zarejestrował wykroczenia popełniane przez dwóch kierowców, którzy mimo trudnych warunków atmosferycznych i ograniczonej widoczności, zdecydowali się na niebezpieczną jazdę – relacjonują funkcjonariusze z KMP w Nowym Sączu.

Kierujący wyprzedzali przed przejściami dla pieszych, a jeden z nich dodatkowo przekroczył dopuszczalną prędkość. Otrzymał w sumie 14 punktów karnych i zapłaci mandat w wysokości 1900 złotych.

Jak tłumaczą funkcjonariusze, tego typu działania policjantów drogówki mają poprawić bezpieczeństwo na ulicach Nowego Sącza. Dzięki takim akcjom można ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych, a kierowcy czują się mniej bezkarni.

– Takie kontrole w godzinach wieczornych i nocnych prowadzone są cyklicznie, szczególnie w miejscach, w których kierujący naruszają przepisy i znacznie przekraczają dopuszczalną prędkość – dodają policjanci.

fot. KMP w Nowym Sączu

Czytaj też: Sądecki policjant reprezentował Polskę w meczu z Rumunią

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.