Katarzyna Niewiadoma trzecia w Tour de France

Katarzyna Niewiadoma trzecia w Tour de France

niewiadoma

Katarzyna Niewiadoma ukończyła w niedzielę kobiecy Tour de France na trzecim miejscu. Wynik zawodniczki z Ochotnicy Dolnej okrzyknięty został historycznym wyczynem w polskim kolarstwie.

Niewiadoma, która kolarskie treningi rozpoczynała na szosach naszego regionu, w czasach, kiedy na co dzień mieszkała w rodzinnym domu, uległa tylko Annemiek Van Vleuten oraz Demi Vollering. 27-letnia Katarzyna Niewiadoma, jeżdżąca w zawodowej grupie Canyon SRAM, od lat zalicza się do ścisłej światowej czołówki w kolarstwie. W ubiegłym roku zdobyła brązowy medal mistrzostwa świata w belgijskim Leuven. Jej kibice podkreślają jednak, że w kategorii najładniejszych zawodniczek bezapelacyjnie należy się Niewiadomej złoty medal mistrzostw świata.

Zaraz po wyścigu Katarzyna Niewiadoma powiedziała w TVN24:

– Jestem mega, mega szczęśliwa. Rzadko udaje mi się osiągnąć w pełni to, co sobie planuję przed wyścigiem. Miejsce w pierwszej trójce było moim celem.

Równie szczęśliwy był wczoraj ojciec zawodniczki Stanisław Niewiadomy, kolarz-amator, który przed laty zabierał córkę na pierwsze szosowe treningi:

– Na mistrzostwach świata dopingowaliśmy Kasię na trasie, ale tym razem z powodu moich obowiązków w pracy nie mogliśmy się wybrać do Francji. Za to wszystkie etapy Tour de France bardzo przeżywaliśmy w domu przed telewizorem.

 

Fot. Instagram K. Niewiadoma

Przeczytaj także:

Przedsiębiorca z gminy Bobowa – nowym prezesem Wisły Kraków

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.