Nowy Sącz. 28-latek zdemolował sklep w centrum miasta

Agresywny 28-latek zdemolował sklep i znieważył interweniujących policjantów. Odpowie teraz przed sądem. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 10 maja, w centrum Nowego Sącza.

Mężczyzna wszedł do jednego ze sklepów około godziny 18:00. Zaczął się awanturować i rzucać wszystkim, co miał pod ręką – między innymi napojami w puszkach, a także w szklanych i plastikowych butelkach. Uszkodził ladę, drzwi wejściowe i część towaru, tym samym powodując straty w wysokości 1400 zł.

Gdy wandal wybiegł ze sklepu, pracownicy zawiadomili policję. Na miejsce udał się patrol, a rysopis mężczyzny trafił do innych funkcjonariuszy. Ostatecznie podejrzanego zauważyli i zatrzymali dzielnicowi, którzy byli w trakcie obchodu. 28-latek nadal był agresywny, zachowywał się wulgarnie i wyzywał mundurowych.

– Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w tej sprawie mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia oraz znieważenia funkcjonariuszy w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych. 28-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Z uwagi na występek o charakterze chuligańskim sąd może wymierzyć mu karę od 4,5 miesiąca do 5 lat więzienia – informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

fot. ilustr. KMP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.