W Małopolsce zawyją syreny alarmowe

Za kilka dni w niektórych miejscach województwa małopolskiego będzie można usłyszeć syreny alarmowe. Nie ma jednak powodu do obaw – to element kolejnej edycji ćwiczeń pod kryptonimem RENEGADE/SAREX-21, organizowanych w dniach 17-21 maja przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.  

Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwa Komponentu Powietrznego będzie emitować sygnały ,,zgodne z trasą przelotu podejrzanego statku” w czwartek, 20 maja w godzinach 8:00-11:00. Na razie nie wiadomo, gdzie dokładnie zabrzmią syreny alarmowe, ale trzeba pamiętać, że będzie to tylko element ćwiczeń.

– Zdarzenia, które są przedmiotem scenariusza ćwiczeń, stanowią element symulacji, zatem – poza wspomnianymi sygnałami alarmowymi – w przestrzeni powietrznej nie będą realizowane działania taktyczne – zaznaczają przedstawiciele Biura Prasowego Wojewody Małopolskiego.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.