Nowy Sącz: 13 i 14 czerwca skrócone lekcje w szkołach!

Urzędnicy  zdecydowali, że podczas upałów dzieci nie powinny spędzać w szkole zbyt wiele czasu. Wydział Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Nowego Sącza opublikował komunikat, z którego wynika, że w związku z utrzymującą się od kilku dni wysoką temperaturą powietrza, w dniach 13 i 14 czerwca, lekcje będą krótsze. 

- Upały, które nadeszły, nie komplikują cyklu edukacyjnego, ponieważ rok szkolny jest już właściwie zamknięty. W szkołach odbywają się rady pedagogiczne
- wyjaśnia dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Małgorzata Belska.  - Pamiętajmy, że dzieci są najbardziej narażone na ciepło. Zgodnie z zaleceniami dzieci nie powinny przebywać na zewnątrz, w pełnym słońcu po godzinie 10.30 i trzeba sugerować, żeby przebywały w cieniu i nosiły na głowach czapki. To pierwsze informacje, które dzieci otrzymują w momencie, kiedy przychodzą do szkoły, czy do przedszkola. 

Renault2

Niestety nie wszystkie szkoły posiadają wentylatory, więc trzeba otwierać okna i wietrzyć sale.
- Dzieci przebywają również na otwartej przestrzeni, ale oczywiście w cieniu. Są im dostarczane dodatkowe butelki z wodą mineralną – podkreśla Małgorzata Belska.

Lekcje będą trwały 30, maksymalnie - 35 minut.

 

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.