Nowy odcinek Velo Dunajec prawie gotów! A nad nim… tajemnicze światło na niebie

Nowy odcinek Velo Dunajec prawie gotów! A nad nim… tajemnicze światło na niebie

Wiosna 2019 przywita sądeckich pasjonatów jazdy na rowerze miłym upominkiem: nowym odcinkiem ścieżki rowerowej wzdłuż Dunajca wiodącym od zamkowego wzgórza w stronę Wielogłów. 

Choć wał Dunajca jest wciąż placem budowy, a asfalt ledwie zdążył ostygnąć,  cykliści już testują ścieżkę. Z niecierpliwością wyczekiwali tej inwestycji, choćby dlatego, że dzięki niej można przesiąść się z auta na rower na potrzeby dojazdów do pracy, albo do szkoły. Co ważne – przesiadce tej nie towarzyszy już wizja koszmaru jazdy slalomem w korkach ulicy Tarnowskiej.

Nieliczne fragmenty ścieżki, na których trzeba popedałować po gruncie niebawem zyskają  asfaltowy dywanik.

Równocześnie trwają ostatnie prace związane z budową kładki spinającej brzegi Kamienicy tuż przy jej ujściu do Dunajca. Można na ten mostek wygodnie dotrzeć z ulicy Tarnowskiej przez Rybacką. Rowerową trasą będzie można niebawem pojechać z tego punktu w dwie strony – albo do Wielogłów, albo pod nowym mostem heleńskim i dalej do Starego Sącza, Barcic i Rytra.

Przy okazji prosimy naszych Czytelników o pomoc w rozwiązaniu intrygującej zagadki. Reporter „Dobrego Tygodnika Sądeckiego” podczas redakcyjnej wizji terenowej w miejscu gdzie powstaje nowy odcinek  Velo Dunajec zrobił kilka fotografii obu mostów:  rowerowego łączącego brzegi Kamienicy i widocznej z ulicy Rybackiej przeprawy przez Dunajec. Gdy zdjęcia przewędrowały z aparatu na dysk komputera i wyświetliliśmy je na monitorze, zauważyliśmy  coś, co nas bardzo zaciekawiło.  Nad łukami mostu heleńskiego widać świecącą zielonkawym światłem „kropkę”. Wydawało nam się, że to efekt flary, ale po zastosowaniu dużego przybliżenia i wzmocnienia kontrastu nabraliśmy wątpliwości czy to rzeczywiście flara. Zobaczcie sami na zamieszczone poniżej zdjęcia.

Kto pomoże nam rozwiązać zagadkę i podpowie co to za tajemnicze światełko?

(artikon)

CZYTAJ:

CZŁOWIEK STARZEJE SIĘ BO….

 

 

Reklama