Strażacka interwencja w Powroźniku. Na budowie wybuchł pożar

Strażacka interwencja w Powroźniku. Na budowie wybuchł pożar

Powroźnik - pożar na budowie

Świadkowie informowali o drewnie płonącym przed budynkiem. Okazało się, że w środku obiektu też szaleje ogień. Nocna interwencja strażaków trwała ponad dwie godziny.

Dzisiaj (16 października) około godziny 1:30 do działań w Powroźniku (gm. Muszyna) zadysponowano druhów z tamtejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz funkcjonariuszy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krynicy-Zdroju. Dojazd do budynku, w którym doszło do pożaru, był utrudniony – droga na końcowym odcinku była nieutwardzona i stroma. Niestety, opóźniło to czas przyjazdu służb.

Gdy strażacy dotarli na miejsce, świadkowie zdarzenia poinformowali ich, że płonie drewno składowane przed budynkiem. Szybko wyszło na jaw, że ogień wydobywał się przez okno, znajdujące się tuż nad palącym się drewnem. Pożar szalał też na wyższej kondygnacji obiektu – z poddasza wydobywał się dym, a w okolicach okien dachowych i ścian szczytowych widać było ogień.

Żeby dostać się do budynku, strażacy musieli siłowo otworzyć tymczasowe drzwi. Obiekt był w trakcie budowy. W środku nie było jeszcze klatki schodowej, dlatego do działań potrzebowano przenośnych drabin.

Po tym, jak wstępnie udało się stłumić płomienie, otwarto okna i usunięto rozbite szyby. Budynek trzeba było przewietrzyć i oddymić. Do okien na górnej kondygnacji przystawiono drabiny i stamtąd gaszono więźbę dachową. W tym samym czasie zajmowano się również składowanym drewnem i wyposażeniem budynku, które znajdowało się na parterze.

Za pomocą kamery termowizyjnej zlokalizowano zarzewia ognia ukryte pod metalową obróbką kominów. Przy wykorzystaniu drabin rozmontowano obróbki kominowe i dogaszono ich drewnianą konstrukcję – relacjonują funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Gdy przewietrzono i odparowano pomieszczenia, strażacy skontrolowali cały budynek przy pomocy kamery termowizyjnej. Schłodzili przegrzane elementy i dogasili pożar. Ich działania trwały w sumie ponad dwie godziny.

fot. KM PSP w Nowym Sączu


Czytaj też:

Nowy most już przejezdny. Wkrótce powstanie też chodnik

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama