Nowosądeckie Małgorzaty uczciły razem dzień swoich imienin

Nowosądeckie Małgorzaty uczciły razem dzień swoich imienin

spotkanie Małgorzat

Małgorzaty, Małgosie, Małgośki, Gochy i Gosie wypełniły wczoraj salę reprezentacyjną nowosądeckiego ratusza. Imienniczki patronki Nowego Sącza spotkały się tam w dniu swoich imienin.

– To imię zawsze wiązało się, wiąże i będzie wiązać z Nowym Sączem. To imię ponadczasowe – zaznaczał prezydent Ludomir Handzel, witając zgromadzone na sali Małgorzaty i składając im życzenia w dniu imienin.

Jak podkreślał, Małgorzata to patronka miasta oraz bazyliki. Poinformował również, że obecnie to imię nosi 1449 mieszkanek Nowego Sącza.

– Św. Małgorzata była kobietą z charakterem. Żyła na przełomie II i III wieku. Co było takie charakterystyczne dla niej, to że z determinacją kroczyła za wartościami, które uważała, że są dobre. Tego wam drogie panie życzę, żebyście zawsze z wewnętrznym przekonaniem i determinacją kroczyły drogą, którą sobie wyznaczycie, drogą do dobra – mówił ks. dr Jerzy Jurkiewicz, proboszcz parafii pw. św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

Oprócz kwiatów i innych upominków wszystkie panie otrzymały od prezydenta Nowego Sącza zaproszenia na wybory Mister Supranational, które odbędą się w najbliższą sobotę w Parku Strzeleckim.

Wczorajsze wydarzenie uświetnił także recital Tomasza Bulzaka.

fot. UM Nowego Sącza

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.