Nowosądecki MORD już egzaminuje. Ponad 100 tysięcy strat, ale i dobre wieści dla kandydatów na kierowców

Nowosądecki MORD już egzaminuje. Ponad 100 tysięcy strat, ale i dobre wieści dla kandydatów na kierowców

Nowosądecki oddział Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego od wczoraj (16 sierpnia) funkcjonuje zgodnie z planem. Egzaminatorzy wrócili do pracy. MORD poniósł jednak finansowe straty. Są za to dobre wiadomości dla kandydatów na kierowców.

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, dyrekcja MORD zmuszona była odwołać wszystkie egzaminy zaplanowane na 10, 11 oraz 12 sierpnia. Powodem była absencja egzaminatorów, którzy dołączyli do ogólnopolskiego protestu, domagając się podwyżek. Przez protest ośrodek stracił 100-110 tysięcy złotych. Łącznie odwołano około 400 egzaminów. Pisaliśmy o tym  TUTAJ.

Nadrabianie zaległości

Kandydaci na kierowców, którym protest pokrzyżował plany mogą z optymizmem spoglądać w przyszłość. Zastępca dyrektora ośrodka MORD w Nowym Sączu Artur Czernecki zaznacza, że podjęto działania, które mają na celu nadrobienie zaległości.

– Raz jeszcze przepraszam wszystkich kandydatów na kierowców za zaistniałą sytuację. Wiem, że niektórzy przyjeżdżali z zagranicy, aby przystąpić do egzaminu, który finalnie nie odbył się z powodu protestu. Mogę zapewnić, że ośrodek funkcjonuje już zgodnie z harmonogramem, a my jako dyrekcja robimy co się da, aby sprawnie wszystko ułożyć – deklaruje zastępca dyrektora.

Na czym mają polegać usprawnienia? Osoby, które pierwszy raz miały podjąć próbę zdania egzaminu będą lokowani w grafiku tak, aby zmieścić się w czasie 30 dni od momentu ukończenia przez nich przygotowań w ośrodku szkolenia kierowców. To oznacza, że do egzaminu przystąpią lada chwila. Nowosądecki MORD na bieżąco tworzy plan naprawczy, tworząc go tak, aby kandydaci na kierowców możliwie jak najszybciej dostali szansę zdobycia dokumentu prawa jazdy.

Fot. MORD Nowy Sącz

Reklama