MORD Nowy Sącz: Nie będzie egzaminów przez kolejne dni

MORD Nowy Sącz: Nie będzie egzaminów przez kolejne dni

Dziś zapadła decyzja o odwołaniu kolejnych egzaminów w nowosądeckim oddziale Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Nie odbędą się przynajmniej do końca  tygodnia. To pokłosie trwających protestów. Na tym jednak nie koniec. Dyrekcja MORD otrzymała w tej sprawie pismo z Departamentu Transportu Drogowego.

Zastępca dyrektora MORD Artur Czernecki poinformował, że dzisiejszy dzień przyniósł nowe, istotne dla sprawy fakty.

– Mam niedobrą wiadomość dla kandydatów na kierowców. W dniu dzisiejszym byłem zmuszony odwołać kolejne egzaminy, tym razem na cały obecny tydzień. Egzaminatorzy korzystają z przysługującego im prawa i lawinowo biorą urlopy na żądnie, przedstawiają L4, od rana telefonicznie zgłaszają konieczność opieki nad dzieckiem. Nie mam z kim pracować – mówi Artur Czernecki.

W proteście nie biorą udziału tylko egzaminatorzy nadzorujący. To oznacza, że normalnym tokiem odbywają się egzaminy teoretyczne. Kłopot dotyczy części praktycznej. Zastępca dyrektora nie ukrywa swojego rozczarowania i zwraca się do kandydatów na kierowców.

– Z tego miejsca chciałbym przeprosić za zaistniałą sytuację wszystkich kandydatów na kierowców. Proszę o zrozumienie, że jako dyrekcja nie mamy wpływu na fakt, że egzaminatorzy nie przychodzą do pracy – mówi Artur Czernecki, po czym odsyła wszystkich do monitorowania najnowszych komunikatów.

– Nie wiem co będzie dalej. Nie wiem co będzie we wtorek. Dlatego odsyłam do śledzenia świeżych komunikatów na naszej stronie internetowej. Sytuacja jest niezręczna i osobiście dla mnie niezrozumiała –  stwierdził.

Około godziny 14.00 dyrekcja nowosądeckiego MORD otrzymała pismo z Departamentu Transportu Drogowego, podpisane przez Danutę Rychter, sprawującą funkcję dyrektora resortu infrastruktury. Dyrektorzy zostali poinformowani, że w dniach 19 oraz 26 lipca w siedzibie departamentu odbyły się spotkania z przedstawicielami środowiska egzaminacyjnego. Podczas tych spotkań omówiono ważne dla egzaminatorów kwestie. Te rozmowy do dnia dzisiejszego nie zostały przerwane ani zawieszone.

– To oznacza, że już kompletnie nie rozumiem zachowania egzaminatorów. Domyślam się, że to przyłączenie do akcji protestacyjnej, choć tak naprawdę to tylko domysły, bo ja żadnej informacji od nich nie mam. Ale skoro w departamencie odbyły się rozmowy, nie zostały zawieszone i nikt nie zamyka drogi przed zmianą modelu finansowania, to w takim razie po co jest ten protest? – zastanawia się Artur Czernecki.

Dyrekcja została także poproszona o dokonanie analizy ekonomicznej: kosztów utrzymania ośrodków, wydatków, wypłat, zapotrzebowania. W praktyce oznacza to, że departament planuje wyjść naprzeciw i dokonać poprawy sytuacji. Na odesłanie analizy ekonomicznej dyrektorzy mają czas do końca sierpnia 2022 roku.

W dalszym ciągu głosu nie chcą zabrać sami egzaminatorzy. Dlaczego nie przyszli do pracy? Podjęliśmy próbę kontaktu ze środowiskiem egzaminatorów, aby poznać ich stanowisko w sprawie. W rozmowie odmówiono komentarza argumentując, że pełna uwaga skupiona jest tylko na proteście.

Będziemy na bieżąco informować o sytuacji, a egzaminatorom przypominamy, że w razie chęci odniesienia się do sytuacji proszeni są o kontakt z redakcją pod adresem: [email protected]

O protestach, które sparaliżowały nowosądecki MORD pisaliśmy TUTAJ.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

100 mln zł na inwestycje drogowe w Małopolsce

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama