Nowosądecki Klub Okinawa Karate na zgrupowaniu. Działają z sukcesami

Kadra 34 zawodników i trenerów Nowosądeckiego Klubu Okinawa Karate przebywa na zimowym obozie w kurorcie Skalny Polańczyk.

WSB2020

- Już po raz siódmy gościmy w tym miejscu. Tutaj możemy w spokoju trenować i rozwijać umiejętności, a przy okazji odpocząć w wyjątkowych warunkach – mówi Dobremu Tygodnikowi Sądeckiemu trener w klubie Tomasz Zając.

- Od 1994 roku funkcjonujemy jako Okinawa Karate szkoląc kolejnych karateków. To spory przedział czasu. Regularnie uczestniczymy w seminariach. Tylko w 2017 roku ośmiu reprezentantów Okinawy startowało na Mistrzostwach Świata w Tokio. Później na wyspie Okinawa braliśmy udział w seminarium. To były kolejne doświadczenia, które wdrażaliśmy w nasz system. Pod koniec lipca szkolimy się także we Francji – dodaje trener.

Na wspomnianych mistrzostwach karatecy sądeckiej Okinawy wywalczyli dwa brązowe medale. Zdobyli je Marcin Piekarczyk oraz Filip Mordarski. Do tego doszły dwie czwarte lokaty Danuty Tobiasz-Podgórskiej oraz Kewina Słabego.

W Okinawie nie spoczywają na laurach i planują otwarcie nowego Dojo (placówka treningowa). – Startujemy w czwartek 1 marca przy ul. Krakowskiej 91 w Nowym Sączu. Nasz lokal będzie wyposażony w tradycyjny sposób, tak jak u mistrzów Okinawy. Nie zabraknie maty, luster – informuje nasz rozmówca.

Klubowe zajęcia, prócz tych w nowej placówce, będą odbywały się jak dotąd także w Szkole Podstawowej nr 9 w Nowym Sączu.

- Zachęcam do aktywności fizycznej. Jako pediatra szczególnie zwracam uwagę na rozwój naszych młodych zawodników: psychiczny i fizyczny. Co jednak bardzo mnie cieszy mamy w klubie także coraz więcej osób starszych. Z myślą o nich rozpoczęliśmy zresztą treningi Kobudo z użyciem broni (m.in. kije, nunczako) – podsumowuje Tomasz Zając.

Warto zajrzeć na stronę internetową Nowosądeckiego Klubu Okinawa Karate (tutaj) oraz witrynę na Facebooku (tutaj).

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Okinawa archiwum

 

MAGIK MAŁA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.