Nowosądecki Klub Okinawa Karate na zgrupowaniu. Działają z sukcesami

Nowosądecki Klub Okinawa Karate na zgrupowaniu. Działają z sukcesami

Kadra 34 zawodników i trenerów Nowosądeckiego Klubu Okinawa Karate przebywa na zimowym obozie w kurorcie Skalny Polańczyk.

Już po raz siódmy gościmy w tym miejscu. Tutaj możemy w spokoju trenować i rozwijać umiejętności, a przy okazji odpocząć w wyjątkowych warunkach – mówi Dobremu Tygodnikowi Sądeckiemu trener w klubie Tomasz Zając.

Od 1994 roku funkcjonujemy jako Okinawa Karate szkoląc kolejnych karateków. To spory przedział czasu. Regularnie uczestniczymy w seminariach. Tylko w 2017 roku ośmiu reprezentantów Okinawy startowało na Mistrzostwach Świata w Tokio. Później na wyspie Okinawa braliśmy udział w seminarium. To były kolejne doświadczenia, które wdrażaliśmy w nasz system. Pod koniec lipca szkolimy się także we Francji – dodaje trener.

Na wspomnianych mistrzostwach karatecy sądeckiej Okinawy wywalczyli dwa brązowe medale. Zdobyli je Marcin Piekarczyk oraz Filip Mordarski. Do tego doszły dwie czwarte lokaty Danuty Tobiasz-Podgórskiej oraz Kewina Słabego.

W Okinawie nie spoczywają na laurach i planują otwarcie nowego Dojo (placówka treningowa). – Startujemy w czwartek 1 marca przy ul. Krakowskiej 91 w Nowym Sączu. Nasz lokal będzie wyposażony w tradycyjny sposób, tak jak u mistrzów Okinawy. Nie zabraknie maty, luster – informuje nasz rozmówca.

Klubowe zajęcia, prócz tych w nowej placówce, będą odbywały się jak dotąd także w Szkole Podstawowej nr 9 w Nowym Sączu.

Zachęcam do aktywności fizycznej. Jako pediatra szczególnie zwracam uwagę na rozwój naszych młodych zawodników: psychiczny i fizyczny. Co jednak bardzo mnie cieszy mamy w klubie także coraz więcej osób starszych. Z myślą o nich rozpoczęliśmy zresztą treningi Kobudo z użyciem broni (m.in. kije, nunczako) – podsumowuje Tomasz Zając.

Warto zajrzeć na stronę internetową Nowosądeckiego Klubu Okinawa Karate (tutaj) oraz witrynę na Facebooku (tutaj).

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Okinawa archiwum

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.