Nowe zasady odwiedzin w limanowskim szpitalu

Nowe zasady odwiedzin w limanowskim szpitalu

szpital w Limanowej, zasady odwiedzin

Na przełomie marca i kwietnia w szpitalach zlikwidowano oddziały covidowe. Później przywrócono również możliwość odwiedzin pacjentów. Jednak nie ma takiej swobody, jak przed pandemią. W limanowskim szpitalu z wizytą do bliskich najlepiej udać się między godziną 13:00, a 17:00.

Przy wejściu na oddział nadal obowiązują maseczki i dezynfekcja rąk. Z odwiedzin może skorzystać w tym samym czasie jedna osoba, a w szczególnych sytuacjach – dwie. Jak informuje dyrektor placówki. ze względów organizacyjnych oraz w związku z prowadzeniem procesu leczenia rekomenduje się, by odwiedziny odbywały się w godzinach 13:00 – 17:00.

,,W celu zmniejszenia ryzyka gromadzenia się osób w jednym pomieszczeniu oraz umożliwienia regularnego czyszczenia i dezynfekcji powierzchni w tych pomieszczeniach, zaleca się, by wizyta została ograniczona do niezbędnego minimum. Osoby z objawami infekcji nie powinny odwiedzać pacjentów, w szczególności pacjentów z obniżoną odpornością niezaszczepionych przeciw COVID-19 oraz bez historii przebycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w ciągu ostatnich 180 dni” – czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie szpitala.

Wyjątkiem są sytuacje szczególne jak np. spodziewana śmierć pacjenta. Dyrektor placówki przypomina, że każdy pacjent ma możliwość całodobowego kontaktu z rodziną. Jeżeli następuje nagłe pogorszenie stanu zdrowia pacjenta – kontakt następuje ze strony oddziału. Porody rodzinne są cały czas realizowane. Kobiecie rodzącej może towarzyszyć bliska osoba.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.