STREET PHOTO of MAŁOPOLSKA – konkurs fotograficzny Skarby Małopolski    

STREET PHOTO of MAŁOPOLSKA – konkurs fotograficzny Skarby Małopolski    

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym  „Skarby Małopolski”. Tegoroczna, 21. edycja, przebiega pod hasłem STREET PHOTO of MAŁOPOLSKA.   

Tematem tej edycji konkursu jest Małopolska zaprezentowana w tzw. „fotografii ulicznej”. Zdjęcia wykonywane przez fotografów powinny zarejestrować sytuację, ulotne chwile i wzbudzić w odbiorcach pozytywne emocje. Fotografie mogą mieć charakter żartobliwy, ironiczny ale także wywoływać zadumę czy nostalgię – tłumaczy fotograf Piotr Droździk, kurator konkursu.

– Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych. Prace można nadsyłać do 30 czerwca 2022 r. Podsumowanie konkursu i prezentacja nagrodzonych fotografii planowana jest na 15 lipca – dodaje Piotr Droździk. 

Konkurs, podobnie jak w latach ubiegłych, przeprowadzony jest w dwóch kategoriach: dokument i fotografia artystyczna. Uczestnik może złożyć prace w obydwu kategoriach lub w jednej. W każdej kategorii można zgłosić pojedynczą pracę lub cykl, składający się z maksymalnie 6 fotografii. Najlepsze zdjęcia tej edycji zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Domu Gotyckim.

Celem konkursu jest propagowanie walorów Małopolski poprzez jeden z najpopularniejszych gatunków fotografii – STREET PHOTO – sposobu fotografowania mającego obecnie wielu entuzjastów. Zgłoszone na konkurs prace muszą być związane z Małopolską. Konkurs organizowany jest pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego.

Regulamin konkursu do pobrania na stronie:

https://muzeum.sacz.pl/strony_aktualnosci/konkurs-fotograficzny-skarby-malopolski-20212022/

Agnieszka Małecka/Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu

Fot. Piotr Droździk

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.