Nowe miejsca parkingowe przy kościele kolejowym [ZDJĘCIA]

Nowe miejsca parkingowe przy kościele kolejowym [ZDJĘCIA]

Osoby przyjeżdżające na nabożeństwa do kościoła kolejowego wiedzą, że znalezienie w okolicy wolnego miejsca postojowego, to spory problem. Kilka dni temu zakończyły się prace przy przebudowie parkingu na ulicy I Maja i teraz ma on nieco większą pojemność.

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu jest świątynią w dosyć licznej, jak również dużej terytorialnie parafii. Dlatego w niedzielę i święta podczas mszy gromadzi się sporo wiernych, spośród których spora część przyjeżdża samochodami. Dedykowanego dla nich parkingu nie ma, a te w okolicy są zajmowane zgodnie z przeznaczeniem przez mieszkańców.

Co robią wówczas kierowcy? Szukają przestrzeni na uliczkach Starej Kolonii, niemal wszystkich pobliskich chodnikach, a także najróżniejszych zakamarkach w okolicy kościoła kolejowego. Czy te kilkanaście nowych miejsc parkingowych uzdrowi sytuację? Zdecydowanie nie, jednak na pewno pomoże ją w jakimś stopniu poprawić.

Potrzeby w tej materii są znacznie większe, ale jak zapewnia nas Jakub Prokopowicz, przewodniczący Komisji Infrastruktury w Radzie Miasta Nowego Sącza, trwają działania mające rozwijać i modernizować przestrzeń parkingową we wspomnianej okolicy.

Warto przypomnieć, że alternatywą dla osób dojeżdżających na nabożeństwa jest komunikacja miejska, ponieważ dworzec autobusowy MPK znajduje się w sąsiedztwie kościoła kolejowego. Co ważne, kierowcy pozostawiający swoje samochody w miejscach niedozwolonych, często wychodząc z mszy otrzymywali mandaty.

Foto: Michał Śmierciak

Czytaj także: Kolejny krok w stronę budowy skateparku [ZDJĘCIA]

Reklama