Ryszard Nowak: to najlepszy budżet inwestycyjny Nowego Sącza. Naprawdę? – pyta opozycja.

Ryszard Nowak: to najlepszy budżet inwestycyjny Nowego Sącza. Naprawdę? – pyta opozycja.

Zdaniem prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka, budżet miasta na 2018 rok, w którym wydatki obliczono na kwotę ponad 612 mln zł to najlepszy budżet jego rządów. Na inwestycje przeznaczono w nim ponad 111 mln zł. 

-To jeden z największych budżetów inwestycyjnych, przynajmniej za mojej kadencji. Mam nadzieję, że zostanie zrealizowany. Dopięliśmy ten budżet pod każdym możliwym względem. Zarówno radni, jak i mieszkańcy powinni być zadowoleni – mówi prezydent.

W budżecie na nadchodzący rok znalazły się kluczowe dla Nowego Sącza inwestycje.

– Zaczynamy oczywiście od nowego mostu heleńskiego, układu komunikacyjnego, budowy stadionu, budowy schroniska dla zwierząt. Jest sporo dużych inwestycji, ale nie brakuje również mniejszych. Zapowiedziałem, że nie będę się koncentrował tylko na dużych sprawach, będę również wyczulony na oczekiwania mieszkańców. Jest dużo inwestycji, które będą realizowane dla osiedli, dla dzielnic.

Prezydent uważa, że budżet jest realny i możliwy do zrealizowania.

-To budżet na miarę Nowego Sącza. Obecnie miasto jest w bardzo dobrej formie finansowej. Deficyt ma nie przekroczyć 23 mln zł – mówi.

Dochody miasta oszacowano na 590 mln zł.

Opozycja widzi tę sprawę nieco inaczej:

„Utrzymanie Urzędu Miasta w przyszłym roku kosztować będzie ponad 26 mln zł. MPK otrzyma dotację w wysokości 13 mln zł, deficyt wyniesie ponad 22 mln zł, a inwestycje, które są planowane zostaną pokryte w 1/3 ze sprzedaży udziałów w Spółka Sądeckie Wodociągi oraz w 1/3 z kredytu. Naprawdę najlepszy budżet?” – komentują politycy z sądeckiej PO.

 

***
Najważniejsze inwestycje, jakie zawarto w budżecie na 2018 rok, to m.in.:

-budowa nowego mostu heleńskiego z przebudową układu komunikacyjnego pod sądeckim zamkiem

-rozbudowa amfiteatru w Parku Strzeleckim (rewitalizacja Sądeckiej Wenecji)

-budowa Małopolskiego Parku Rekreacji Przestrzennej

-budowa nowego stadionu miejskiego przy ulicy Kilińskiego

Fot. Z arch. DTS. 

Share on twitter
Share on facebook