Nowy Sącz: planują budowę nowej siedziby dla „skarbówki”

Mamy ambicję, aby zbudować nową siedzibę dla Urzędu Skarbowego – zapowiada Wiesław Janczyk, wiceminister finansów. Kiedy? Na razie nie wiadomo. Trwają rozmowy na temat lokalizacji.

Jest koncepcja. Pracuję nad nią z ministrem Marianem Banasiem, szefem Krajowej Administracji Skarbowej – mówi Wiesław Janczyk, wiceminister finansów.

Janczyk  wspomina także o rozmowach i konsultacjach z szefem małopolskiej Krajowej Administracji Skarbowej będącym dysponentem kwot niezbędnych do modernizacji i remontów starej siedziby Urzędu Skarbowego bądź do budowy nowej. Aktualnie trwają prace nad znalezieniem dla nowego budynku dogodnej lokalizacji, w grę wchodzi min. działka umiejscowiona przy ul. W. Witosa, naprzeciwko budynku Państwowej Straży Pożarnej.

Działka ta jest bardzo atrakcyjna, ma niestety także mankamenty techniczne –  przebiegają tam linie wysokiego napięcia, które w znacznym stopniu utrudniają wykorzystanie terenu. Tym niemniej, nie mamy w tym momencie lepszej lokalizacji.

Działka należy do Urzędu Miasta, i jak podkreśla wiceminister Janczyk, pozostaje on w tej sprawie w kontakcie z prezydentem miasta Ryszardem Nowakiem.

fot.TB

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.