Nowa rzeczywistość w Nowym Sączu. Jak będzie funkcjonować miasto w reżimie?

Koncerty, przedstawienia na otwartym powietrzu, międzynarodowy festiwal piosenki, wystawy, recitale, turnieje szachowe i widowiska plenerowe zaplanowane na najbliższe tygodnie prawdopodobnie będą musiały poczekać do jesieni. Wprowadzone dziś przez rząd restrykcje związane z trudną sytuacją epidemiczną w naszym regionie pokrzyżowały plany wszelkich imprez na najbliższy czas.

Powiat nowosądecki i Nowy Sącz są na krótkiej liście miejsc objętych największymi obostrzeniami. To oznacza, ze przynajmniej na jakiś czas mieszkańcy będą musieli wrócić do przestrzegania rygorów sprzed ponad miesiąca, między innymi do obowiązku noszenia maseczek.

Miałem nadzieję, że przedstawię państwu program kulturalny do końca wakacji. Przygotowaliśmy kilkanaście imprez kulturalnych, które miały się odbyć w Nowym Sączu. Było tam sporo propozycji dla seniorów i dzieci, a przy okazji mogliśmy sprostać reżimom sanitarnym. Otrzymane dziś informacje wskazują na to, że od soboty wszystko będzie odwołane-  mówił dziś prezydent Ludomir Handzel.

Dziś zakażonych było 796 osób w powiecie, w tym 200 w Nowym Sączu. W ciągu doby przybyło 24 osoby. Na statystyki pozytywnie nie wpływa również liczba ozdrowieńców, których przybywa w bardzo wolnym tempie.

W mieście nie będzie można organizować kongresów i targów. Wydarzenia sportowe odbywać się będą bez udziału publiczności. Wprowadzono także całkowity zakaz organizacji wydarzeń kulturalnych. W restauracjach będzie mogła przybywać jedna osoba na cztery metry kwadratowe.

Dobra informacja to fakt, że aquaparki, baseny oraz hotele będą mogły funkcjonować bez zmian. Nie będą funkcjonować jednak wesołe miasteczka, parki rozrywki, parki rekreacyjne oraz siłownie, kina i sanatoria.

– Dopuszczane są zgromadzenia do 150 osób z zachowaniem 1,5 metrów dystansu społecznego i zakrywania ust i nosa. W kościołach jedna osoba na cztery metry kwadratowe. Na zewnątrz może przebywać 150 osób. Handel pozostaje bez zmian. Kluby nocne i dyskoteki będą miały zakaz funkcjonowania, natomiast salony kosmetyczne i fryzjerskie będą funkcjonować tak, jak do tej pory – mówił prezydent.

Co ważne – w autobusach będzie mogło znajdować się 50% pasażerów względem dopuszczalnej liczby miejsc siedzących.

Dwóch sądeckich strażaków bierze udział w akcji ratowniczej w Bejrucie

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.