Nowa inwestycja w Świętokrzyskim. Nexus Contructs wybuduje halę produkcyjną

Nowa inwestycja w Świętokrzyskim. Nexus Contructs wybuduje halę produkcyjną

W ramach nowej inwestycji firmy NEXUS Contructs sp. z o.o. z Jędrzejowa (województwo świętokrzyskie) powstanie hala produkcyjna. Inwestycja w budowę nowego zakładu realizowana w ramach Polskiej Strefy Inwestycji wyniesie ponad 13 milionów złotych.

Firma NEXUS Contructs sp. z o.o. to nowo utworzone przedsiębiorstwo, które będzie prowadzić działalność w zakresie produkcji prefabrykowanych budynków z drewna oraz innych materiałów. Na zakupionych gruntach powstanie hala wyposażona w maszyny i urządzenia produkujące ekologiczne budynki modułowe. Przedsiębiorca zadeklarował utworzenie pięciu nowych miejsc pracy.
NEXUS specjalizuje się w produkcji i dostarczaniu ekologicznych i innowacyjnych budynków modułowych. Misją firmy jest skupienie się na innowacjach i zrównoważonych praktykach w zakresie ekologii. Istotnym elementem procesów produkcyjnych jest zastosowanie energii odnawialnej i integracji  z systemami grzewczymi i chłodzącymi, a także rozwiązania technologiczne i architektoniczne wraz z pro środowiskową edukacją klientów.
Istotnym elementem inwestycji będzie nowoczesny park maszynowy, który pozwoli na produkcję innowacyjnych i efektywnych energetycznie domów modułowych.

Dzięki uldze podatkowej PSI w Jędrzejowie powstanie nowy zakład i nowe miejsca pracy. Właściciele firmy Nexus mają bardzo interesujący pomysł na produkcję modułowych, ekologicznych i energooszczędnych budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej. Ta produkcja wesprze też modernizację istniejącego budownictwa. Trzymam kciuki za tę inwestycję.

Tadeusz Zaremba, prezes zarządu KPT

W sumie w powiecie jędrzejowskim, w województwie świętokrzyskim KPT wydał trzy decyzje o wsparciu na łączną kwotę 500 172 305 zł. Firmy, które skorzystały z ulgi podatkowej PSI to:
LAFARGE CEMENT S.A., Małogoszcz, decyzja z 30.09.2020 r., na kwotę 448 000 000 zł
PALKO sp. z o.o., Gniewięcin, gmina Sędziszów, decyzja z 28.04.2022 r., na kwotę 39 000 000 zł
Nexus Constructs sp. z o.o., Jędrzejów, decyzja z 31.01.2024 r., na kwotę 13 172 305,00 zł

Polska Strefa Inwestycji (PSI) to forma wsparcia dla firm planujących nowe inwestycje. Inwestycja w ramach PSI pozwala na zwolnienie z podatku dochodowego CIT lub PIT na okres 12 lub 15 lat. Inwestycja może zostać usytuowana na wszystkich terenach (prywatnych i publicznych). O wsparcie może ubiegać się zarówno mały, średni jak i duży przedsiębiorca. Krakowski Park Technologiczny jest operatorem PSI w Małopolsce i powiecie jędrzejowskim.

Barbara Wityńska-Słącz, Media Relations Krakow Technology Park, +48 728478518
Łukasz Blacha, wicedyrektor działu obsługi inwestora Krakowski Park Technologiczny, +48 690 835 700