Nowa atrakcja sportowa Korzennej coraz bliżej

Nowa atrakcja gminy Korzenna staje się coraz bardziej realna. Rozpoczęła się budowa hali sportowej. Koszt inwestycji to około 11 milionów złotych. Znajdzie się tam między innymi pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę ręczną lub nożną oraz ścianka wspinaczkowa. Przy okazji prowadzonych obecnie prac przygotowywany jest też teren pod kryty basen.

wsb3

Zarówno hala sportowa, jak i basen znajdą się w pobliżu szkoły oraz Miasteczka Ruchu Drogowego w Korzennej nad potokiem Korzenianka.

Hala składać się będzie z trzech segmentów. W głównym znajdzie się boisko o długości 40 metrów i szerokości 20 metrów, czyli w pełnych wymiarach do gry w piłkę ręczną lub nożną oraz strefa bezpieczeństwa. Powstaną tam również trybuny dla widowni oraz wyjątkowa atrakcja dla amatorów sportów ekstremalnych, czyli ścianka wspinaczkowa.

W drugiej części budynku nie zabraknie szatni, łazienek, toalet oraz pomieszczeń do przechowywania sprzętu sportowego.

Trzeci segment to wielofunkcyjna sala sportowa. Będą mogły się tam odbywać na przykład zajęcia gimnastyczne czy aerobik lub po prostu rozgrzewki zawodników.

Jak podkreśla Wójt Leszek Skowron, budynek tak naprawdę będzie halą widowiskowo-sportową. – Wszystkie imprezy kulturalne czy rekreacyjne też będą mogły się tam odbywać, bo obiekt będzie do tego przystosowany.

Budowa hali podzielona została na trzy etapy.

Pierwszy z nich już został rozpoczęty i polega na ,,stabilizacji gruntu poprzez mocowanie siatki żelbetowych słupów, na których staną fundamenty hali. Skomplikowany zabieg jest niezbędny z uwagi na właściwości geologiczne terenu, które nie pozwalają na wykonanie fundamentów bezpośrednio na podłożu” – informuje Urząd Gminy Korzenna.

Koszty tych prac to ponad milion złotych, a ich zakończenie planowane jest na koniec czerwca.

Efektem drugiego etapu robót ma być stan surowy zamknięty budynku hali. Na tę część budowy ogłoszono kolejny przetarg i od jego rozstrzygnięcia zależy czas rozpoczęcia kolejnych działań.

Jak podaje UG Korzenna: ,,otwarcie ofert zaplanowano na początek maja. O ile uda się od razu wyłonić wykonawcę, to prace powinny zostać zakończone na przełomie kwietnia i maja 2019 roku”.

W ostatnim etapie budowy znajdą się roboty wykończeniowe, jak montaż okien, układanie podłóg i wykonanie różnego rodzaju instalacji. Zgodnie z planem budynek ma być gotowy pod koniec grudnia 2019 roku.

Kiedy na plac budowy wjechały maszyny Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych z Korzennej (które wygrało ogłoszony w ubiegłym roku przetarg na realizację pierwszego etapu prac), a na stronie Urzędu Gminy pojawiły się informacje o rozpoczętej budowie hali sportowej, mieszkańcy zaniepokojeni byli brakiem wzmianki o obiecywanym od dawna basenie. Jednak Wójt Gminy Korzenna uspokaja: basen na pewno powstanie.

Budowa hali sportowej i basenu znajduje się w jednym pozwoleniu. Ale była możliwość rozdzielenia tych inwestycji, aby na każdy z obiektów otrzymać dofinansowanie – informuje Leszek Skowron.

Jak tłumaczy gospodarz gminy, teren przygotowany jest obecnie nie tylko pod budowę hali sportowej, ale także pod kryty basen, który powstanie obok. Jeśli prace przy hali pójdą zgodnie z planem, to być może jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na budowę basenu.

KOSECKI
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]