21-latek przez miesiąc płacił cudzą kartą w sklepach i na stacji paliw

Pilnujcie swoich kart płatniczych. Pewien 21-latek przez miesiąc korzystał ze skradzionych środków, płacąc za zakupy w sklepach i na stacji paliw.

wsb3

Do kradzieży karty z możliwością płatności zbliżeniowych doszło w marcu w jednym z lokali gastronomicznych w Nowym Sączu. Niestety nie udało się od razu wykryć złodzieja.

Pod koniec kwietnia działania operacyjne policji przyniosły jednak efekty i sprawca został ujęty.

Jak się okazało, 21-letni mężczyzna płacił przywłaszczoną kartą w sklepach spożywczych i na stacji paliw nie przekraczając ograniczenia kwotowego 50 zł.

Złodziej usłyszał od policjantów zarzut kradzieży oraz kradzieży z włamaniem (związanej z pokonaniem zabezpieczeń o charakterze elektronicznym chroniącym środki płatnicze). Grozi mu za to do 10 lat więzienia.

Sądeccy policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. – W przypadku utraty karty z funkcją płatności zbliżeniowych, jak to miało miejsce w tym przypadku, należy jak najszybciej zgłosić ten fakt do swojego banku, który zablokuje możliwość jej użycia. […] Gdy okaże się jednak, że przed poinformowaniem banku o utracie karty ktoś dokonał przy jej użyciu transakcji, zgłośmy to na Policję. 

fot. ilustr. pixabay

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]