Nocne poszukiwania 65-latki. Pomógł dron goprowców

Nocne poszukiwania 65-latki. Pomógł dron goprowców

poszukiwania Grupa Podhalańska GOPR

Wczoraj (2 kwietnia) w nocy dziesiątki osób ruszyły na poszukiwania 65-letniej kobiety, która wyszła popołudniu z domu i do wieczora nie wróciła. Przeczesywano tereny w Starej Wsi i jej okolicach (powiat limanowski). Ratunkiem okazał się dron.

Dyżurny w Stacji Centralnej Grupy Podhalańskiej GOPR w Rabce-Zdroju otrzymał od limanowskiej policji prośbę o pomoc w poszukiwaniach tuż po godzinie 22:00.

– O 22:03 ratownik dyżurny na Stacji Centralnej w Rabce-Zdrój odbiera zgłoszenie od Policji w Limanowej z prośbą o wsparcie poszukiwań 65-letniej kobiety, która wyszła z domu ok. 14:30 i do tego czasu nie wróciła – relacjonują członkowie Grupy Podhalańskiej GOPR.

Kobietę udało się znaleźć 35 minut po północy za pomocą drona wyposażonego w kamerę termowizyjną. Goprowcy informują, że to pierwsze odnalezienie przy pomocy tego urządzenia w ich grupie. Działania zakończyły się o godzinie 2:00.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, kobieta w stanie hipotermii została znaleziona u podnóża góry Golców w Beskidzie Wyspowym. Trafiła do szpitala. 65-latka była lekko ubrana, a na zewnątrz panowały trudne warunki atmosferyczne, więc najprawdopodobniej ratunek nadszedł w ostatniej chwili.

W działaniach brało udział 33 ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR, strażacy z OSP i PSP, policjanci oraz grupa poszukiwawczo-ratownicza z Myślenic.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.