Noc spadających gwiazd na sądeckim niebie. Naukowa Wioska zaprasza na ASTRO-NOC do Ubiadu!

Noc spadających gwiazd na sądeckim niebie. Naukowa Wioska zaprasza na ASTRO-NOC do Ubiadu!

Każdego roku, w połowie sierpnia zdarzają się rzeczy niezwykłe jak choćby efektowne zjawiska na niebie związane z Perseidami. Niektórzy mówią o nich: spadające gwiazdy.  Zjawisko to powstaje, gdy chmura drobinek pozostawionych przez kometę wpada w ziemską atmosferę i spala się w niej, tworząc niezliczone setki świetlistych smug. Jeśli lubisz liczyć „spadające gwiazdy” jest dla Ciebie propozycja nie do odrzucenia: w ramach projektu „Naukowa Wioska” będzie okazja przyjrzeć się Perseidom w dobrym towarzystwie.

Druga edycja ASTRO-NOCY odbędzie się 12 sierpnia. Początek o godz. 18. na stadionie LKS Ubiad. To  świetne miejsce, zlokalizowane poza miastem, poza strefą tak zwanego zanieczyszczenia świetlnego związanego z dużą liczbą sztucznych źródeł  światła. Oglądanie spadających gwiazd to przygoda połączona z nauką. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla dzieci i młodzieży.

W programie między innymi:

  • zewnętrzne planetarium
  • warsztaty pt. „Czytanie nocnego nieba”
  • oglądanie gwiazd przez teleskopy
  • warsztaty z fotografowania gwiazd
  • strefa leżakowa do obserwacji Perseidów i wiele innych

Uwaga ważne:

Aby móc uczestniczyć w wydarzeniu należy się zarejestrować poprzez stronę: https://naukowawioska.pl/aktualne-wydarzenia/

Spieszcie się,  bo ilość miejsc jest ograniczona. Organizator zastrzega możliwość przeniesienia wydarzenia na kolejny dzień w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Życzymy miłych wrażeń!

Zdjęcie: www.pexels.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama