Limanowa. Prace przy budowie dworca idą pełną parą

Limanowa. Prace przy budowie dworca idą pełną parą

dworzec Limanowa

Wszystko wskazuje na to, że do końca października nowy dworzec w Limanowej będzie gotowy. Prace przy budowie postępują. Trwają też testy systemu informacji pasażerskiej w nowych wiatach przystankowych.

Budowa dworca u zbiegu ulic Kopernika i Targowej ruszyła w lutym tego roku. Ściany wewnątrz budynku są już otynkowane, a w przeszklonej części elewacji dobiega końca montaż okien.

W ramach przedsięwzięcia pod nazwą „Niskoemisyjny transport miejski w Limanowej” powstało też 29 nowych wiat przystankowych. Wyposażone zostały w fotowoltaikę i monitoring. W ostatnim czasie testowany był w nich system informacji pasażerskiej – pojawiły się próbne komunikaty o kursach.

– Zadania wykonywane są w ramach wieloetapowego przedsięwzięcia pn. „Niskoemisyjny transport miejski w Limanowej” realizowane są przy udziale pozyskanych przez miasto Limanowa środków UE w ramach RPO, w wysokości 11 351 609,72 zł – przypominają przedstawiciele Urzędu Miasta w Limanowej.

W mieście jeździć będzie pięć niskopodłogowych autobusów marki Iveco Crossway.

O budowie nowego dworca pisaliśmy już między innymi TUTAJ.

fot. UM Limanowa

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.