No i wszystko jasne! Mamy kolejnego kandydata na prezydenta Nowego Sącza

No i wszystko jasne! Mamy kolejnego kandydata na prezydenta Nowego Sącza

Nie było wielkim zaskoczeniem, że kandydatem zjednoczonej opozycji został Leszek Zegzda, sprawujący obecnie funkcję członka Zarządu Województwa Małopolskiego. Już od kilku tygodni deklarował swoją chęć walki o fotel włodarza miasta. Jednak dopiero dzisiaj oficjalnie potwierdzono jego start w jesiennych wyborach. 

Jest on kandydatem Koalicji Obywatelskiej, czyli wszystkich ugrupowań, które w lutym podpisały wspólną deklarację wyborczą, czyli PO, KOD-u, Nowoczesnej, SLD, Młodych Demokratów, Młodych Nowoczesnych, Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i Odpowiedzialnych Obywateli.

To jest dopiero początek pewnej drogi. Zwieńczenie będzie w jesieni. Zamierzamy wygrać najbliższe wybory samorządowe nie tylko w Nowym Sączu, ale także w województwach w Polsce. W przygotowanym programie będziemy podkreślać samorządność, a do jego tworzenia zaprosimy mieszkańców. To oni wybiorą tego prezydenta, który będzie gwarantem realizacji tych zadań. To co przed nami, to zwycięstwo samorządnością – powiedział  wówczas poseł Andrzej Czerwiński.

Leszek Zegzda jest drugim, po Iwonie Mularczyk, oficjalnie potwierdzonym kandydatem ubiegającym się o fotel prezydenta Nowego Sącza. Jak podkreślił w rozmowie z nami, czeka na merytoryczne argumenty kontrkandydatki. Możliwe, że do walki dołączy także Ludomir Handzel oraz Krzysztof Głuc. (O tym pisaliśmy tutaj) 

– Studzę emocje wszystkim, którzy uważają, że ta kandydatura sprawiła, że moje szanse poszybowały w górę. To jest ciężka kampania. Wiemy z jakim przeciwnikiem mamy do czynienia. Spodziewam się przeróżnych akcji, dlatego trzeba do tego bardzo poważnie podchodzić. Trzeba pokazywać pozytywny program i nie dać się wciągać w awanturę, bo sądzę, że tutaj będzie taka strategia, która sprawi, że ludzie będą wybierali pomiędzy złym, a gorszym. Ja chce, aby wybierali pomiędzy dobrym, a lepszym – podkreślał w rozmowie z Dobrym Tygodnikiem Sądeckim.

Briefing prasowy Leszka Zegzdy Leszek Zegzda – kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Nowego Sącza.

Opublikowany przez Platforma Obywatelska Nowy Sącz Środa, 25 lipca 2018

 

Iwona Mularczyk: nie jestem tylko żoną mojego męża [FILM]

Fot. UMWM

Share on twitter
Share on facebook