Niszczyli, co spotkali na swojej drodze. Czeka ich kara

Kiepski rodzaj rozrywki znalazło sobie trzech młodych mężczyzn w Krynicy-Zdroju. Wracając z imprezy, dewastowali niemal wszystko, co spotkali na swojej drodze. Przewracali i niszczyli kosze na śmieci, uszkodzili znak drogowy, wyrywali ozdobne krzewy. Na szczęście szybko trafili w ręce policjantów.

Zgłoszenie o osobach niszczących mienie publiczne dyżurny Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju otrzymał 2 kwietnia około 22:20. Sytuacja miała mieć miejsce w rejonie budynku Urzędu Miejskiego na ulicy Kraszewskiego. Natychmiast skierowany został tam patrol policji.

- Kiedy funkcjonariusze zauważyli trzech mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli uciekać, natychmiast ich wylegitymowali. Po wykonaniu badania na trzeźwość okazało się, że młodzi ludzie mieli w organizmie od 1.5 do ponad 2 promili alkoholu. Awanturujący się mężczyźni trafili do komisariatu w Krynicy-Zdroju, a następnie zostali przewiezieni do izby wytrzeźwień w Nowym Sączu - relacjonuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

19 i 20-latek usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia, za co grozi im kara pozbawienia wolności od od 3 miesięcy do 5 lat. Szacowana przez Urząd Miejski wysokość strat to 1660 złotych.

fot. KMP w Nowym Sączu

WIŚNIAMAŁALIP

Wypowiedz się w tej sprawie