Nie żyje kierowca ciężarówki, która przewróciła się w Biczycach Dolnych

Dzisiaj rano w Biczycach Dolnych (gmina Chełmiec) na drodze krajowej 28 przewróciła się ciężarówka. Niestety kierowca nie przeżył. Przez dłuższy czas droga była całkowicie zamknięta dla ruchu, a kierowcy kierowani byli na objazdy. Teraz nie ma już utrudnień.

wsb3

– Przewróciła się ciężarówka. Na razie jeszcze nie mamy informacji, jaki to pojazd. W środku znajduje się kierowca i zostaje uwalniany przez strażaków. Na miejscu działa też pogotowie i policja. Droga jest zamknięta – informował nas o godzinie 8:20 oficer dyżurny PSP w Nowym Sączu.

Kiedy strażakom udało się wyciągnąć mężczyznę z pojazdu, podjęto akcję reanimacyjną. Niestety, mimo wysiłku ratowników, kierowca nie przeżył, a obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon.

– Kierowca był dość mocno zakleszczony w kabinie. Nie dało się go wydobyć w takiej pozycji, w jakiej zastaliśmy samochód. Musieliśmy podnosić pojazd i dopiero udało się wydostać mężczyznę – mówi Paweł Motyka z PSP w Nowym Sączu.

Jak podaje Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowa sądeckiej policji, początkowo ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Później był całkowicie wstrzymany, a funkcjonariusze kierowali na objazdy – samochody ciężarowe jechały przez Marcinkowice, a osobowe przez Chochorowice i Trzetrzewinę. Teraz nie ma już żadnych utrudnień.

Do zdarzenia doszło około 7:20. Nie wiadomo jeszcze dlaczego pojazd wypadł z drogi na łuku. Strażacy zabezpieczyli zbiornik z paliwem, które wyciekało przez uszkodzone przewody. Ciężarówka przewoziła piwo.

– Na miejscu pracuje grupa wypadkowa z sądeckiej Policji,  strażacy, załoga pogotowia, prokurator i biegły sądowy. Wszystkie wykonane czynności pozwolą ustalić okoliczności i przyczyny tego zdarzenia – informowała tuż przed godziną 10. Iwona Grzebyk-Dulak.

Tekst jest aktualizowany na bieżąco.

Więcej informacji wkrótce.

fot. OSP Niskowa

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]