Niezwykła „Chwila” sądeckiej artystki Iwony Biernackiej

Niezwykła „Chwila” sądeckiej artystki Iwony Biernackiej

Powstające w zaciszu pracowni artystycznej dzieła sądeckiej artystki Iwony Biernackiej ujrzały światło dziennie i zachwyciły sądeczan. Wystawa opatrzona tytułem „Chwila” została doceniona przez grono sądeckich artystów oraz gości wernisażu wystawy, którzy zgromadzili się w sądeckim Centrum Informacji Turystycznej. 

Iwona jest immanentnie zrośnięta z rysowaniem i czytaniem. To są dla niej czynności na granicy fizjologii jak oddychanie czy mruganie pięknymi oczami. To wszystko jest całością bez której prowadzenie pewnej kreski byłoby nie możliwe. Ta matematyka i precyzja wbudowana w jej genetykę jest tutaj bardzo dobrze widoczna– mówił o artystce Witold Kubicha.

W wernisażu wystawy wziął udział również Wacław Jagielski, który zwrócił uwagę na wyjątkową precyzję i dbałość o formę w pracach artystki. Dzieła Iwony Biernackiej nazwał medalionami, które jak to ujął „są dopieszczone od początku do końca”.

Tutaj jest wszystko przemyślane i nie ma mowy o jakiejkolwiek przypadkowości. Widać, że wszystko miało swoją logikę. Za całe to piękno i za to, że po raz kolejny możemy oglądać te prace bardzo autorce dziękuję – mówił

Rysunki artystki można oglądać do 6 sierpnia w godzinach pracy CIT.

Iwona Biernacka to rodowita sądeczanka. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu – specjalizacja ceramika artystyczna (Dyplom 1990). Od 1999 roku należy do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu. Od tej pory bierze czynny udział w wystawach tematycznych i konkursowych (Wojewódzki Konkurs Plastyki Klubu Twórców Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych) zdobywając wielokrotnie uznanie jury. Zorganizowała 6 własnych wystaw indywidualnych oraz wzięła udział w ponad 140 wystawach zbiorowych.

W swojej twórczości artystycznej stara się wyszukiwać i pokazywać znikające detale architektoniczne oraz ciekawe, a mało znane zakątki Małopolski oraz innych regionów. Posługuje się prawie wszystkimi technikami rysunkowymi i malarskimi. Obecnie najczęściej tworzy rysunki piórkiem i tuszem, ale ciągle eksperymentuje. Zainteresowanie fotografią pozwala jej na odkrywanie ciekawych miejsc i szczegółów, na które zwykle nie zwracamy uwagi. Obecnie pracuje społecznie jako Członek Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu.

Jest również związana z Katolickim Stowarzyszeniem „Civitas Christiana” w Nowym Sączu, dla którego wykonywała rysunki do „Almanachu Sądeckiego” (2010-2015). W 2005 roku otrzymała Nagrodę Starosty Nowosądeckiego za popularyzację malarstwa na Sądecczyźnie oraz w 2006 roku „Srebrne Jabłko Sądeckie” za zasługi w dziedzinie kultury dla Sądecczyzny.

 

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama