Krynica-Zdrój: artyści z całej Europy wystąpią pod wieżą widokową

W najbliższą sobotę szykuje się nie lada atrakcja. O godzinie 20:30 w ośrodku Słotwiny Arena rozpocznie się koncert „Dźwięki Gór”, w którym wystąpią znani artyści z kraju i zagranicy. Będzie to już druga edycja tego wydarzenia.

Jak zapowiadają organizatorzy, obecni na imprezie będą mogli usłyszeć muzykę inspirowaną kulturą góralską w niecodziennych aranżacjach, między innymi jazzowych. Oprócz polskich utworów będzie można posłuchać dzieł z Ukrainy, Słowacji i Węgier.

Na scenie pojawią się gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej i filmowej: Artur Andrus (dziennikarz TVN, kabareciarz. Nagrał dwa albumy: „Myśliwiecka” i „Cyniczne Córy Zurychu”), Hanna Banaszak (wokalistka uprawiająca jazz, muzykę kabaretową, poetycką i klasykę), Krzesimir Dębski (znany kompozytor muzyki rozrywkowej i filmowej, skrzypek jazzowy, dyrygent i producent muzyczny), Joszko Broda (multiinstrumentalista, kompozytor i producent muzyczny), Wiesław Prządka (akordeonista, bandeonista, kompozytor), Julia Doszna (piosenkarka łemkowska), VOŁOSI (zespół złożony z górali z Beskidu Śląskiego i muzyków klasycznych), oraz Primuz (Orkiestra Smyczkowa Akademii Muzycznej w Łodzi). Oprócz tego z Argentyny przyjedzie zespół Zampona El Trio, w którym członkowie grają na fletni pana, piszczałkach, fletach i instrumentach perkusyjnych.

Koncert odbędzie się pod powstającą drewnianą wieżą widokową w górnej części ośrodka Słotwiny Arena. W zeszłym roku w imprezie udział wzięło ponad 600 miłośników muzyki.

Bilety na tegoroczną edycję „Dźwięków Gór” możecie znaleźć na ebilet.pl, oraz w kasach ośrodka.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.