Nieznany sprawca uderzył w słup na parkingu i uciekł

Wczoraj w Świniarsku (gmina Chełmiec) nieznany sprawca uderzył w słup telekomunikacyjny i odjechał. Do zdarzenia doszło na parkingu w pobliżu myjni samochodowej około 15:35. Słup uległ poważnemu uszkodzeniu u podstawy i istniało ryzyko, że się przewróci.

wsb3

Na miejsce zadysponowani zostali strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Niskowa. Czekał tam świadek zdarzenia, który zgłosił kolizję.

– Działania polegały na zabezpieczeniu terenu działań, sprawdzeniu słupa przy użyciu detektora – nie stwierdzono napięcia elektrycznego w pobliżu. Przekazano informację o konieczności zadysponowania na miejsce firmy odpowiedzialnej za obsługę w/w sieci – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Wkrótce na miejsce dotarł patrol policji oraz właściciel parkingu. We wcześniejszej rozmowie z nim potwierdzono, że na słupie zawieszone są tylko kable telekomunikacyjne.

Uszkodzony obiekt miał zostać wymieniony na nowy dopiero następnego dnia. Do tego czasu słup podparto i zabezpieczono. Ponadto strażacy ogrodzili teren w jego zasięgu taśmą ostrzegawczą.

fot. PSP w Nowym Sączu

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]