Często to właśnie małe inwestycje, czy też drobne remonty, które z perspektywy całego miasta trudno zauważyć, są najważniejsze dla lokalnej społeczności. Bo to przecież kawałek chodnika, albo dodatkowe miejsce parkingowe na swoim osiedlu docenia się bardziej, aniżeli przedsięwzięcia po drugiej stronie Nowego Sącza.
Obecnie z takich niewielkich, aczkolwiek dość istotnych inicjatyw zmierzających już do finału, mogą cieszyć się chociażby mieszkańcy osiedla Kochanowskiego. Informowaliśmy o rozpoczętym remoncie dawnego postoju taksówek bagażowych, który nieco samoistnie przerodził się w parking, a obecnie nabiera on nowej jakości. – Efekt za chwileczkę będzie piękny. Pojawi się wspaniały chodnik z kostki, a obok niemal idealny dywan asfaltowy, mający być praktycznym miejscem parkingowym dla samochodów – zapowiadał przy starcie robót Krzysztof Ziaja, wiceprzewodniczący Rady Miasta.
Obecnie zaniedbany, pełen dziur i nierówności teren, gdzie trzeba było ostrożnie „upychać” pojazdy, zamienił się w bardziej komfortowe miejsca parkingowe. Zbudowano tam bezpieczny chodnik, a także powstała równa nawierzchnia mająca służyć kierowcom.
Również niewielki, a jednak istotny remont prowadzony jest przy ulicy Barskiej. Tam stary, mocno wyeksploatowany i pamiętający jeszcze lata dziewięćdziesiąte chodnik zniknął, na poczet nowego trotuaru. Będzie on łączył się z wybudowanym w grudniu ubiegłego roku traktem z kostki brukowej, który również zastąpił wówczas zdezelowane płytki betonowe.
– Prace realizowane są przez Miejski Zarząd Dróg, wyłącznie na terenie należącym do Miasta Nowego Sącza. Nowy chodnik, to większy komfort i bezpieczeństwo dla pieszych – wyjaśnił miejski radny, a zarazem przewodniczący Zarządu Osiedla „Kochanowskiego”.
Czytaj także: Zegar tyka, a kierowcy liczą dni do końca gehenny [ZDJĘCIA]
fot. Krzysztof Ziaja
































































































































































































































