Niesprawny autokar miał zawieźć dzieci na wycieczkę szkolną

Niesprawny autokar miał zawieźć dzieci na wycieczkę szkolną

Uczniowie jednej ze szkół w naszym regionie mieli jechać na wycieczkę. Policjanci skontrolowali autokar, który – jak się okazało – miał poważną usterkę, zagrażającą bezpieczeństwu.

Sytuacja miała miejsce w ubiegłą środę (15 listopada) rano. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, ze względu na wynik przeprowadzonej kontroli, zdecydowali o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego autobusu marki Scania. Niesprawny autokar pokrzyżował plany uczniów jednej ze szkół z terenu gminy Limanowa. Mieli bowiem jechać nim na wycieczkę. Wyjazd musiał niestety zostać przełożony na inny termin.

Mundurowi z limanowskiej komendy przypominają, że chęć przeprowadzenia kontroli autokaru przed wyjazdem można zgłaszać przy pomocy platformy E-USŁUGI małopolskiej policji (link TUTAJ). Co najmniej dwa dni robocze przed wyjazdem możliwe jest też zgłoszenie telefoniczne. Należy skontaktować się z sekretariatem Wydziału Ruchu Drogowego (dla KPP w Limanowej numer telefonu to 47 83 45 586, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30).

Mundurowi podczas takich kontroli sprawdzają przede wszystkim stan techniczny autobusu – zużycie opon, sprawność systemów hamowania i kierowania, oświetlenie oraz wyposażenie pojazdu w apteczki i gaśnice i trzeźwość kierowcy – informują limanowscy funkcjonariusze.

Warto pamiętać, że na stronie internetowej bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu. Mowa tu o danych technicznych, danych o badaniu technicznym oraz informacji o polisie OC. Wspomniana usługa jest też dostępna w aplikacji mObywatel.

fot. KPP w Limanowej


Czytaj też:

Pijany kierowca wpadł w ręce policji, bo jechał za szybko

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama