Nieostrożność przyczyną groźnego pożaru

Tym razem w Łazach Biegonickich, gdzie strażacy musieli sobie poradzić nie tylko z samym ogniem, ale także z butlami zawierającymi niebezpieczne substancje – propan butan, argon oraz CO2.

27 stycznia, po godzinie osiemnastej, zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Biegonice zostały wezwane do gaszenia pożaru garażu przylegający do budynku mieszkalnego. Sam budynek był w poważny stopniu zadymiony, co więcej w pobliżu ognia znajdowały się z butle gazem propan-butan 11kg, argonem oraz z CO2. Strażacy nie tylko musieli gasić ogień, ale również ewakuować butle, które  zostały złożone  w bezpiecznej odległości  i przelane wodą.

Ponadto strażacy musieli także udzielić pierwszej pomocy poparzonemu mężczyźnie, który sam próbował wcześniej ugasić pożar. Wezwane zostało pogotowie ratunkowe, a także policja i pogotowie energetyczne. Poszkodowany mężczyzna został odwieziony do szpitala, natomiast strażacy usunęli spaloną zawartość garażu, a także sprawdzili budynek kamerą termowizyjną oraz sprawdzili go na obecność tlenku węgla.

Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru była nieostrożność osób dorosłych.

Źródło i fot. KM PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.