Postaw na karierę

Postaw na karierę

90 mln zł suma, którą  Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył na projekt „Kierunek Kariera.” Dzięki niemu, pierwsze 1417 osób może odebrać swoje bony na różnego rodzaju szkolenia zwiększające konkurencyjność na rynku pracy.

Kierunek Kariera” to jedyny w Małopolsce projekt oferujący dofinansowanie do szkoleń w postaci bonów szkoleniowych, który jest skierowany do osób indywidualnych. I jedyny w Polsce o tak dużym zasięgu! Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył na ten cel prawie 90 mln zł – mówi wicemarszałek Stanisław Sorys.

Bony szkoleniowe to wygodny sposób dofinansowania różnych form dokształcania. Każdy uczestnik projektu będzie mógł samodzielnie wybrać szkolenie z oferty firm współpracujących z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie. To ogromne udogodnienie, bo za szkolenie zapłaci otrzymanymi bonami, a wszystkimi formalnościami związanymi z rozliczeniem zajmie się firma szkoleniowa i operator finansowy czyli firma SODEXO.

Dla kogo bony?

W projekcie mogą wziąć udział pracujący Małopolanie, także ci prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniający pracowników. Uwaga, to oferta dla osób powyżej 25 roku życia i posiadających wykształcenie co najwyżej na poziomie ukończonego liceum lub technikum (łącznie z maturą) lub powyżej 50 lat z dowolnym wykształceniem. Warunkiem jest również zamieszkanie, nauka lub praca na terenie województwa małopolskiego.

Żeby wziąć udział w projekcie i zdobyć bon na szkolenie, trzeba najpierw przejść tzw. bilans kariery – czyli cykl spotkań z doradcą zawodowym, na podstawie których zostaną określone mocne strony kandydata, a także potencjalne kierunki rozwoju jego kariery. W efekcie ich ukończenia uczestnik otrzymuje specjalne portfolio, które jest przepustką do starania się o bony na szkolenie.

Gdzie można zrobić bilans kariery?

  • Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie e-mail: [email protected] tel.: 12 424 07 38
  • Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Nowym Sączu e-mail: [email protected] tel.: 18 442 94 90
  • Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie e-mail: [email protected] tel.: 14 626 99 40

Źródło i fot. www.malopolska.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.