Niemal pół wieku poświęcił dla tej szkoły. To chyba rekord!

Niemal pół wieku poświęcił dla tej szkoły. To chyba rekord!

Przez cztery lata był uczniem tej szkoły, potem został nauczycielem. W sumie przepracował 44 lata w I Liceum Ogólnokształcącemu im. Jana Długosza w Nowym Sączu, w tym przez 27 lat na stanowisku dyrektora. – Pół wieku w jednym miejscu chyba wystarczy – żartował w rozmowie z Dobrym Tygodnikiem Sądeckim odchodzący na emeryturę Aleksander Rybski.

Wielu osobom ciężko wyobrazić sobie I LO bez dyrektora Rybskiego. Prezydent miasta Ryszard Nowak oraz dyrektor Wydziału Edukacji Józef Klimek, podczas podsumowania Turnieju Szkół, podziękowali mu za lata pracy i osiągnięcia.

– Szanowni Państwo, droga młodzieży. Znamy nam wszystkim pan Aleksander Rybski, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego po 27 latach pracy na stanowisku dyrektora szkoły przechodzi na emeryturę. To chyba rekord. Chciałbym przy tej okazji serdecznie podziękować, pogratulować znakomitych wyników, tego, że ta sądecka szkoła jest naszą chlubą, jest najstarszą szkołą. Skończyła w tym roku 200 lat. Panie dyrektorze, serdecznie dziękuję i pozwalam sobie wręczyć nagrodę za pana zaangażowanie i za wszystko, co pan robił dla sądeckiej oświaty – mówił prezydent miasta Nowego Sącza.

Na stanowisko dyrektora komisja konkursowa wybrała Andrzeja Padulę – nauczyciela języka niemieckiego w I LO. O funkcję ubiegali się również historyk Jacek Tomasik i nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Kwiatkowski.

Fot. UM Nowy Sącz