Niemal 3 promile miał kierowca biorący udział w kolizji w Korzennej. Ale to nie wszystko…

Niemal 3 promile miał kierowca biorący udział w kolizji w Korzennej. Ale to nie wszystko…

Jak już informowaliśmy, w czwartek 13 grudnia w Korzennej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W konsekwencji 19-letni kierowca trafił do szpitala. Pisaliśmy wtedy, że drugi z kierowców najprawdopodobniej nie był trzeźwy. Dziś policja potwierdza tę informację, ale okazuje się, że to nie wszystko, co mężczyzna miał na sumieniu.

Do zdarzenia doszło około godziny 18:25. Kiedy kierujący Volkswagenem włączał się do ruchu, wyjeżdżając z posesji, jego pojazd zderzył się z Audi, za kierownicą którego siedział 19-latek.

– Kierujący Audi został przetransportowany do szpitala w Nowym Sączu. Był trzeźwy. Z kolei od kierowcy Volkswagena wyczuwalna była woń alkoholu. Po wykonaniu badań okazało się, że mężczyzna miał w organizmie około 2.8 promila alkoholu. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami – relacjonuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Na miejscu pracowali strażacy z Nowego Sącza, OSP Korzenna i OSP Korzenna Centrum. Policjanci z Korzennej przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i pojazdu oraz sporządzili szkic sytuacyjny. Te i inne wykonane przez nich czynności pozwolą na dokładne wyjaśnienie okoliczności, w jakich doszło do kolizji.

– Nietrzeźwy uczestnik zdarzenia wraz z pojazdem został przekazany wskazanej osobie. Policjanci prowadzą postępowanie pod kątem przestępstw prowadzenia przez niego pojazdu w stanie nietrzeźwości i po cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami oraz pod kątem wykroczenia dotyczącego stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez sprawcę będącego w stanie nietrzeźwości – informują funkcjonariusze sądeckiej policji.

fot. Arkadiusz Zając

Korzenna: zderzenie dwóch osobówek. 19-latek poszkodowany

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.