Niedziela na Sądecczyźnie będzie pełna atrakcji

Niedziela na Sądecczyźnie będzie pełna atrakcji

koncert

Na mieszkańców naszego regionu i przebywających tu turystów czeka w najbliższą niedzielę moc atrakcji. Kiermasz, festyny, występy i kolejna odsłona Święta Dzieci Gór – jest w czym wybierać.

Na amatorów starych mebli, obrazów czy też porcelany czeka Kiermasz staroci w Miasteczku Galicyjskim. Wydarzenie organizowane przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu startuje o godzinie 10:00. O kiermaszu informowaliśmy już TUTAJ.

W tę niedzielę rozpoczyna się też 29. Święto Dzieci Gór. O godzinie 16:30 z nowosądeckiego rynku ruszy korowód festiwalowy. Natomiast na godzinę 18:00 planowany jest koncert inauguracyjny. Więcej szczegółów dotyczących planu tegorocznego festiwalu można znaleźć TUTAJ.

Inna atrakcja, o której warto wspomnieć, to Imieniny Gminy Chełmiec. Na uczestników czekać będą konkursy, stoiska lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. Wystąpi Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Świniarsko”, Kruca Banda i Kapela Górole.

Z kolei w Korzennej odbędzie się coroczny festyn – Jarmark Korzeński. Wystąpią laureaci Przeglądu Młodych Talentów 2022, a także zespół regionalny „Mali Lipniczanie”. Gwiazdą wieczoru jest zespół „U Studni”. Podczas wydarzenia będzie można skosztować regionalnych potraw, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, a także specjałów kuchni ukraińskiej.

Przed muszyńskim ratuszem o godzinie 15:00 wystąpi Zespół Regionalny „Muszyniacy”. Nieco później, bo o godzinie 19:00, w Parku Zdrojowym w Piwnicznej-Zdroju odbędzie się koncert Orkiestry Dętej OSP. Plakaty reklamujące wszystkie wymienione wyżej wydarzenia można znaleźć w poniższej galerii.

źródła grafik: Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, MCK Sokół, Centrum Kultury w Korzennej, Urząd Gminy Chełmiec, Miasto i Gmina Muszyna, Miasto i Gmina Piwniczna-Zdrój 


Czytaj też:

Wakacyjne zagrożenia. Jak się przed nimi chronić?

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.