Niech potomkowie Polaków z Ukrainy poczują magię Świąt Bożego Narodzenia…

Niech potomkowie Polaków z Ukrainy poczują magię Świąt Bożego Narodzenia…

Fundacja „Bratnia Dusza” prosi o pomoc w organizacji dobroczynnej akcji dla dzieciaków z Ukrainy, które w tym roku nie mogą liczyć na spokojnie święta. Stan wojenny, wprowadzony w ich kraju pozbawia ich możliwości przeżycia okresu świątecznego w ciepłej, rodzinnej atmosferze.

„Bratnia Dusza” zaprosiła do Nowego Sącza dwie grupy dzieci z Podola, które Wigilię spędzą w Polsce.

Dołącz do akcji i pomóż zorganizować dla nich pobyt w naszym mieście. Być może dzięki Twojej pomocy dzieciaki będą mogły poczuć magię Bożego Narodzenia…

Dwie 28 osobowe grupy które przyjadą na Sądecczyznę to dzieci wysiedlone z Doniecka oraz wiosek Agronomiczne i Ksawerówka. Mają polskie korzenie. Marzą o polskich świętach. Podczas pobytu zaplanowano dla nich między innymi naukę języka polskiego oraz wigilijną wieczerzę razem z uczniami kilku szkół z Nowego Sącza i okolic.

– Na obecną chwilę dzięki uprzejmości starosty nowosądeckiego mamy dla nich bezpłatne noclegi w internacie w Starym Sączu, ale bardzo potrzebujemy sponsora na pokrycie kosztów wyżywienia w kwocie 2400 zł oraz transportu z Przemyśla do internatu i w drogę powrotną, do Przemyśla. Na  podróż potrzebujemy około 3500 zł. Zakup pożywienia na powrót do Ukrainy to dodatkowe 420 zł – wylicza Iwona Romaniak, prezes fundacji ” Bratnia Dusza”.

Fundacja poszukuje również sponsora, który mógłby zafundować dzieciom ciepłą herbatę oraz drożdżówkę w Nowym Sączu podczas zwiedzania miasta.

– Każda forma pomocy jest mile widziana i za każdą serdecznie dziękujemy. Bardzo prosimy o wsparcie akcji i podzielenie się sercem w te święta – dodaje Iwona Romaniak

Trwa też zbiórka pod hasłem: „Podziel się swoim prezentem świątecznym z przyjacielem z Ukrainy” . W jej ramach sądeczanie przygotowują paczki świąteczne, które osobiście zostaną wręczone podopiecznym fundacji we Lwowie. Akcja trwa do końca grudnia, a dary i paczki można przynosić do Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu (ul. Szwedzka 2).

– Jeśli jakaś hurtownia lub sklep może nam podarować świąteczne smakołyki, które pozostaną po świętach w magazynach, będziemy bardzo wdzięczni- mówią organizatorzy. 

Fundację można wspomóc wpłacając również datkami wpłacanymi na konto
Fundacja Bratnia Dusza
Ul. Kraszewskiego 19
33-380 Krynica Zdrój
KRS 0000673936
tel. 511243447
Numer konta: 13 8802 0002 2003 5295 0001
Bank spółdzielczy Muszyna-Krynica Zdrój
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.