Koniec ze strażą miejską kojarzoną wyłącznie z mandatami. Nowa misja to „ekopatrol”

Koniec ze strażą miejską kojarzoną wyłącznie z mandatami. Nowa misja to „ekopatrol”

„Ekopatrol”, dron, monitoring wizyjny, ale nade wszystko służba mieszkańcom miasta – takie obietnice padły dziś z ust prezydenta Ludomira Handzla i nowego komendanta sądeckiej Straży Miejskiej, którym został Ryszard Wasiluk. 

Straż Miejska nie może się skupiać tylko na tym, by karać mieszkańców. Straż Miejska ma służyć mieszkańcom, pomagać im i wspierać. Ma być widoczna i podnosić poczucie bezpieczeństwa  – mówił prezydent.

Jak podkreślił  – do tej pory 76% interwencji Straży Miejskiej związanych było z nakładaniem mandatów. Teraz zadanie miejskich mundurowych  będzie inne. Prezydent zapowiedział, że w związku z koniecznością walki ze smogiem stworzony zostanie „ekopatrol” oraz zakupiony zostanie dron, który będzie lokalizował miejsca stwarzające zagrożenie dla sądeckiego powietrza. Straż Miejska będzie współpracować Wydziałem Ochrony Środowiska, kierowanym przez nowego dyrektora Grzegorza Tabasza.

Nowy komendant, który powróci na to stanowisko po siedmiu latach przyznaje, ze postawiono przed nim ambitne zadanie, które wykona w oparciu o swoje wcześniejsze doświadczenia w pracy oraz o nowoczesne środki techniczne.

Taka formacja mundurowa jest niezbędna, żeby miasto dobrze funkcjonowało. Postaram się, aby Straż Miejska działała w taki sposób, który przynosi korzyść mieszkańcom. Wszystkie sygnały, które będziemy zbierać, będą trafiały do właściwych komórek. Poprawi się współdziałanie z różnymi służbami mundurowymi przede wszystkim z Policją – powiedział Ryszard Wasiluk

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.