Niebywałe! Andrzej Lis ze Starego Sącza pobił absolutny rekord!

Niebywałe! Andrzej Lis ze Starego Sącza pobił absolutny rekord!

Andrzej Lis ze Starego Sącza pobił rekord krwiodawstwa

Dzisiaj, 5 grudnia br., w ramach Akcji Krwiodawstwa na starosądeckim Rynku Andrzej Lis pobił absolutny rekord. Łącznie z dzisiejszym „darem” ofiarowanym ludziom, których życie i zdrowie znalazło się w niebezpieczeństwie, oddał 100 litrów pełnej krwi.

Swoją przygodę z krwiodawstwem rozpoczął 17 sierpnia 1974 roku. W tarnowskich Zakładach Azotowych wybuchł silos z niebezpieczną substancją. Było dużo osób rannych. – Tego dnia się nie zapomina. O wypadku poinformował mnie mój szwagier, który zapytał, czy nie chcę przy tej okazji oddać krwi. Bez wahania się zdecydowałam. Potrzeby były ogromne, bo wielu pracowników było poszkodowanych. Przyjęli ode mnie krew, mimo że nie miałem jeszcze wtedy ukończonych 18 lat. Wystarczyło, że byłem postawnym i zdrowym młodzieńcem – wspominał Andrzej Lis w wywiadzie z dziennikarką dts24 w lipcu tego roku.  Od tego czasu oddawał krew regularnie sześć razy w roku.  Jest założycielem Klubu Honorowych Dawców Krwi w Starym Sączu, który zrzesza już około stu osób.

Jak szacował trzy lata temu kardiolog Maciej Tyczyński z Kliniki Kardiologii Inwazyjnej przy Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW w Warszawie, krew oddana przez Andrzeja Lisa (wówczas były to 93 litry) mogła bezpośrednio uratować od 600 do 800 osób.

Więcej informacji o dzisiejszej rekordowej akcji krwiodawstwa już wkrótce w dts24!

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.