Niebezpiecznie wzrasta poziom wód. Czeka nas też oblodzenie

Niebezpiecznie wzrasta poziom wód. Czeka nas też oblodzenie

rzeka

Poziom wody w rzekach może przekroczyć stany ostrzegawcze, a nawet alarmowe. Synoptycy przestrzegają też przed oblodzeniem, które wystąpi w niektórych miejscach naszego regionu. Uważajcie na siebie!

Mokra po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem nawierzchnia dróg i chodników zacznie zamarzać. Na termometrach zobaczymy minimalnie około -5 st, a przy gruncie około -7 st. C.

Ostrzeżenie wydane przez Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie obowiązuje dzisiaj od godziny 18:00 do jutra do godziny 8:00 (20 lutego). Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 90%.

Ponadto wydano ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia dla zlewni Soły, Skawy, Rudawy, Raby, Dunajca po zbiornik Czorsztyn, Popradu i Białej Tarnowskiej w województwie małopolskim. Ważne jest do jutra do godziny 10:00 (20 lutego).

– W związku z prognozowanymi kolejnymi opadami deszczu oraz spływem wody z topniejącej pokrywy śnieżnej, prognozowane są dalsze wzrosty poziomu wody, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych. Punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanu alarmowego – informują hydrolodzy.

fot. ilustr. pixabay

Czytaj też: Prąd. Wyłączenia w najbliższych dniach, a nawet dziś

Share on twitter
Share on facebook