Niebezpieczne skrzyżowanie w Biegonicach. Mieszkańcy chcą zmian w sygnalizacji świetlnej

Mieszkańcy sądeckiego osiedla Biegonice skarżą się na ruchliwe i niebezpieczne skrzyżowanie ulic Elektrodowej i Biegonickiej. Ich zdaniem bardzo łatwo tam o wypadek.

WSB2020

Gdy dla samochodów jadących z Elektrodowej zapala się światło zielone, to często zdarza się, że auta jeszcze jadą Węgierską mając już zapalone światło czerwone. Wówczas zielone zapala się nie tylko dla kierowców, którzy wjeżdżają na ulicę Węgierską, ale także dla pieszych.

- O nieszczęśliwe zdarzenie naprawdę tutaj nietrudno.  Skarżą się zwłaszcza rodzice dzieci chodzących w pobliżu do szkoły. Światła często się psują. Budzi to niepokój. Uważam, że poprawa sytuacji wiąże się w zasadzie tylko z odpowiednim wyregulowaniem sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu - mówi przewodniczący osiedla Biegonice Marian Wolak.

Mieszkańcy w trosce o bezpieczeństwo swoje i dzieci, zwrócili się także z prośbą o pomoc do radnego Michała Kądziołki.

- To cud, że do dziś nie było tam żadnej tragedii. Zwracam się zatem z prośbą o podjęcie pilnych działań mających na celu zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa - mówi wiceprzewodniczący Rady Miasta Michał Kądziołka.

-Po telefonach od mieszkańców sam udałem się na miejsce. Obserwowałem wydarzenia na tym skrzyżowaniu przez około 20 minut. Myślę, że trzeba rozważyć późniejsze włączenie zielonego światła dla samochodów wyjeżdżających z ul. Elektrodowej i Biegonickiej, oraz dla pieszych. Być może istotne byłoby również zainstalowanie kamer na tym skrzyżowaniu - podpowiada Kądziołka, który podczas wczorajszej (wtorek, 18 października) sesji Rady Miasta Nowego Sącza złożył w tej sprawie interpelację. Chce również poprosić sądecką policję o dodatkowe patrole w tamtej okolicy.

Marian Wolak sugeruje również namalowanie przed szkołą poziomych znaków.

-Chodzi mi o napis "Szkoła". Takie napisy znajdują się np. przy ulicy Długosza i Jagiellońskiej. Uważam, że u nas też powinny być. Przy szkole są tylko znaki, ale napisów na jezdni brak. A codziennie chodzi tamtędy dużo dzieci - tłumaczy Marian Wolak.

Znaki poziomie "X" oraz "SZKOŁA" pojawiły się przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Jagiellońskiej oraz przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ul. Długosza końcem sierpnia 2016 r, w ramach akcji "Bezpieczny na przejściu", realizowanej przez Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu. Celem akcji było zachęcenie kierowców do większej czujności przed przejściami dla pieszych, zwłaszcza tych o natężonym ruchu pieszych i idących do szkół dzieci.

 

Fot. Ilustracyjne - Pixa Bay, Google Maps.

PUMA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.