Nie żyje Artur Puszko, dyrektor nowosądeckiego szpitala

Wczoraj w Krakowie zmarł nagle Artur Puszko, wieloletni dyrektor nowosądeckiego szpitala, lekarz pediatra. Jak się dowiedzieliśmy, przyczyną śmierci był prawdopodobnie zawał serca. Po godz. 17. umawiał się na spotkanie z Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego Wojciechem Kozakiem. O 18.30 już nie żył.

Artur Puszko urodził się w 1958 r. w Dębicy, w rodzinie lekarskiej. W latach 1991-2003 był szefem tamtejszego szpitala. Od lutego 2004 roku pełnił funkcję dyrektora szpitala w Nowym Sączu.

Był inicjatorem i organizatorem ważnych dla sądeckiej lecznicy inwestycji, m.in. budowy Ośrodka Onkologicznego. W 2016 r. został wyróżniony Tarczą Herbową Miasta Nowego Sącza.

Był pasjonatem sportów motocyklowych, które w młodości sam uprawiał.

 

***

Tak jeszcze niedawno Artr Puszko odpowiadał na pytania kwestionariusza Dobrego Tygodnika Sądeckiego z cyklu

“Człowiek z drugiej strony”

Imię i nazwisko: Artur Puszko

Urodziłam się: to fakt

Moja rodzina: fantastyczna

Zajmowane stanowisko: zawsze obiektywne

Moja pierwsza wypłatę: nie pamiętam, że taka była

Lubię jeść: wieczorem

Po godzinach: motocykl latem zimą nie

Mój samochód: pełnoletni z szansą na rekord przebiegu

Ostatnio czytałam: „Boska Cząstka” Leon Ledermann, Dick Teresi

Na bezludna wyspę zabrałabym: złotą rybkę

Złości mnie: bezkres głupoty ludzkiej

Śmieszy mnie: że nie zdają sobie z tego sprawy

Cieszy mnie: gdy jednak się zorientują

Uwagi DTS:

23 listopada kierowany przez Artura Puszko  Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu został laureatem tegorocznej nagrody EuroSymbol 2016 Nowoczesnej Opieki Medycznej. Doceniono utworzenie od podstaw Ośrodka Onkologicznego, wybudowanie nowoczesnego lądowiska dla helikopterów oraz wyposażenie oddziału diagnostycznego w profesjonalny sprzęt. Także i sam dyrektor został doceniony przez Radę Miasta Nowego Sącza, która przyznała mu wcześniej Tarczę Herbową „Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza”.  W uzasadnieniu odczytanym przez przewodniczącą Rady Bożenę Jawor podkreślono: – W ciągu ponad 12 lat kierowania sądeckim szpitalem – w wyjątkowo niełatwym okresie dla polskiej służby zdrowia – dał się poznać jako znakomity menedżer, pomysłodawca, inicjator i organizator szerokiej rozbudowy placówki. W podejmowanych inwestycjach wykorzystywał umiejętnie nie tylko środki własne, ale przede wszystkim fundusze unijne, rządowe (Ministerstwo Zdrowia) i branżowe (np. Ekofunduszu).Wręczenie Arturowi Puszko Tarczy Herbowej miało także symboliczny wymiar, w tym roku bowiem szpital obchodzi 110 – lecie swego istnienia.

 

fot. (AM)

 

To będą dla szpitala ważne lata

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.