Korzenna. Nie żyje 21-latek z gminy Gródek nad Dunajcem. Wycieczkę quadem przypłacił życiem

Korzenna. Nie żyje 21-latek z gminy Gródek nad Dunajcem. Wycieczkę quadem przypłacił życiem

LPR Korzenna, wypadek quada

Wypadek quada, do którego doszło we wtorek (15 lutego) w Korzennej ma niestety tragiczny finał. 21-letni pasażer, który był transportowany do szpitala śmigłowcem LPR, nie żyje. Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu prowadzi postępowanie w tej sprawie.

O tragicznym wypadku informowaliśmy TUTAJ. Do zdarzenia doszło około 15:20 na betonowej gminnej drodze.

– Pojazd był w pozycji do góry kołami. Podróżowały nim dwie osoby, które znajdowały się poza pojazdem. Kierujący był przytomny i znajdował się na poboczu drogi. Pasażer znajdował się na jezdni i był nieprzytomny. Osoba postronna udziela pierwszej pomocy – relacjonowali później funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z podstacji w Sanoku. 21-latek został przetransportowany do szpitala w Tarnowie. Niestety w piątek (18 lutego) przegrał walkę o życie.

– Dzisiaj powinna zostać wykonana sekcja zwłok i będziemy czekać na jej wyniki. Prowadzone jest postępowanie w zakresie artykułu 177 paragraf 2, czyli wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym. Na miejscu zdarzenia był biegły. Wyjaśniane będą okoliczności tego zdarzenia, kto jest winny i jak do tego doszło – informuje w rozmowie z nami prokurator rejonowy Jarosław Łukacz.

Prokurator potwierdza też, że zmarły 21-letek nie był mieszkańcem Korzennej, a gminy Gródek nad Dunajcem. 17-latek, który kierował quadem (mieszkaniec Korzennej), najprawdopodobniej wciąż przebywa w szpitalu.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook