Wypadek quada w Korzennej. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR

Wypadek quada w Korzennej. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR

Korzenna, wypadek quada

Trwają działania służb w Korzennej. Dwie osoby zostały poszkodowane podczas wypadku quada. Na miejsce leci śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Służby otrzymały zgłoszenie o 15:26. Pierwsi na miejsce dojechali strażacy i udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Wkrótce dotarła karetka pogotowia ratunkowego.

Jak informował w rozmowie z nami dyżurny PSP w Nowym Sączu, stan jednej z poszkodowanych osób był na tyle poważny, że na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR. Miał wylądować jak najbliżej miejsca wypadku, do którego doszło przy bocznej drodze, łączącej się z drogą powiatową (przysiółek Pogwizdów). Na miejsce dotarł około 16:10.

Strażacy z JRG nr 1, OSP Korzenna i OSP Korzenna Centrum zabezpieczali teren.

– 17-letni kierujący quadem, który przewoził 21-letniego pasażera z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego przewrócenia. Pasażer został zabrany śmigłowcem, natomiast 17-latek karetką. Na miejscu trwają czynności, są przeprowadzane oględziny. Śledztwo wyjaśni dokładne okoliczności i przyczyny wypadku – poinformowała nas około 17:15 asp. sztab. Barbara Szczerba z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

 

fot. OSP Korzenna – KSRG, Czytelniczka

Czytaj też: W walentynkowy wieczór w Piwnicznej-Zdroju ewakuowano hotel

Share on twitter
Share on facebook