Nie zaprosili Handzla na konwent wójtów i burmistrzów, więc zorganizował swój konwent

Kiedy w lutym w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbył się Konwent Wójtów i Burmistrzów, pojawiły się głosy rozczarowania dotyczące braku na liście zaproszonych nazwiska Ludomira Handzla. Niektórzy dopatrywali się w tym złośliwości, inni natomiast tłumaczyli, że jak sama nazwa spotkania wskazuje - prezydenci nie byli na nie zapraszani. Prezydent Nowego Sącza postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i w ubiegły piątek (22 marca) zorganizował I Konwent Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Ziemi Sądeckiej.

Renault2

W sali reprezentacyjnej ratusza spotkali się przedstawiciele okolicznych gmin. Podczas zebrania rozmawiano między innymi na temat bezpieczeństwa oraz czystego powietrza.

- Nie ma Nowego Sącza bez Sądecczyzny i Sądecczyzny bez Nowego Sącza. Musimy mówić jednym głosem - stwierdził Ludomir Handzel. Jak zaznaczył, chciałby, żeby konwenty odbywały się cyklicznie.

Na początku spotkania przedstawiono zebranym nowego prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, Jerzego Leszczyńskiego. Omówiono też funkcjonowanie spółki na terenie miasta oraz sąsiednich gmin.

- Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Krzysztof Setlak przedstawił zagadnienia związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem Sącza. Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Urzędu Miasta Grzegorz Tabasz omówił główne założenia Aktu Czystego Powietrza, a prezydent Ludomir Handzel zaprosił zebranych na konferencję dotyczącą ochrony powietrza informuje UM Nowego

W I Konwencie Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Ziemi Sądeckiej wzięli udział: sekretarz Gminy Chełmiec Artur Boruta, wójt Gminy Gródek nad Dunajcem Józef Tobiasz, burmistrz Miasta Grybów Paweł Fyda, zastępca wójta Gminy Grybów Andrzej Poręba, wójt Gminy Kamionka Wielka Andrzej Stanek, burmistrz Miasta i Gminy Krynica-Zdrój Piotr Ryba, zastępca wójta Gminy Łabowa Sławomir Rybarski, wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina, wójt Gminy Łososina Dolna Andrzej Romanek, wójt Gminy Nawojowa Stanisław Kiełbasa, sekretarz Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój Edyta Brongiel, wójt Gminy Podegrodzie Stanisław Banach, zastępca wójta Gminy Rytro Mariusz Zuber, sekretarz Miasta i Gminy Stary Sącz Daniel Śmierciak, Członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Edward Ciągło, zastępca wójta Gminy Łukowica (Powiat Limanowski) Witold Majerski.

fot./źródło: UM Nowego Sącza

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.