Nie udało się „zdjąć” Korony

W meczu ligowym juniorów sądeccy koszykarze nie zdołali pokonać rywali z Krakowa. Zespół Korony był po prostu skuteczniejszy.

Liga juniorów U-17
STK Wikar Nowy Sącz – Korona AGH Kraków 61:84 (14:20, 8:25, 21:20, 18:19)
Sędziowali: Tadeusz Zimowski i Mariusz Nowacki.

STK Wikar: Sommer 19, Bryja 13, Czop 7, Roman 5, Lelito 5, Łukaszczyk 3, Połomski 2, Rosiński 2.

Korona: Idziak 28, Król 15, Kroczyński 9, Rutkowski 8, Usydus 8, Mączewski 7, Wiech 4, Pękala 2, Łyko 2, Faryj 1.
Mimo przewagi wzrostu zawodników z Krakowa, co w tej kategroii wiekowej jest bardzo przydatne, sądeczanie ambitnie waczyli pod koszami. Na akcję gości, odpowiadali gospoadrze, a na tablicy najczęściej widniał remis. Pod koniec pierwszej kwarty rywale dzięki mocnej obronie wypracowali kilka szybkich kontr, które Idziak zamieniał na punkty. Najsłabsza w wykonaniu zespołu STK Wikar była druga kwarta wysoko przegrana. Do przerwy sądeczanie przegrywali 22:45. Po zmianie stron drużyna z Nowego Sącza zagrała szybciej i co ważne skuteczniej, ale odrobić strat już się nie udało. Mimo kolejnej porażki sądeccy koszykarze pokazali się z dobrej strony. Jeśli tylko poprawią skuteczność powinno być dobrze.