Nie spodobał mu się samochód, więc wyciągnął pistolet…

Nie spodobał mu się samochód, więc wyciągnął pistolet…

Poszło o samochód, który zawiódł czyjeś nadzieje. 20-latek z Nowego Sącza chciał kupić auto. 18-letnia dziewczyna z Krakowa chciała sprzedać. Spotkali się w Limanowej, żeby potencjalny kupiec mógł obejrzeć samochód. Nie spodobał mu się, więc postanowił przestraszyć właścicielkę auta.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Limanowej otrzymał zgłoszenie, iż w Limanowej na jednej ze stacji paliw mężczyzna grożąc przedmiotem przypominającym pistolet zabrał kobiecie 200 zł, a następnie odjechał wraz ze swoim kolegą. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji. Funkcjonariusze ustalili iż poszkodowana mieszkanka Krakowa wraz z bratem  przyjechała do Limanowej, gdzie mieli pokazać samochód który zamierzali sprzedać. Pojazd jednak nie spodobał się  potencjalnemu kupcowi, który zażądał zwrotu kosztów dojazdu w kwocie 200 zł. Kiedy dziewczyna odmówiła zaczął im grozić jej przedmiotem który przypominał pistolet. Przestraszona 18-latka przekazała mu pieniądze, po czym sprawca i jego towarzysz  odjechali. Poszkodowani w drodze powrotnej do Krakowa powiadomili Policję” – czytamy w komunikacie limanowskich stróżów prawa.

Sądeccy i limanowscy funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia dotarli do sprawcy rozboju i jego towarzysza. Jeden z nich  to 20-letni sądeczanin, drugi – o rok młodszy limanowianin.

20-latkowi przedstawiono zarzut rozboju. Prokurator Rejonowy w Limanowej zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz zakazu opuszczania kraju. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. 19-latek został przesłuchany w charakterze świadka i zwolniony. Dochodzenie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej  Policji w Limanowej.

Czytaj też:

Dzięki operacjom Diana Niebylska odzyskała życie bez bólu. 28-latka odwiedziła telewizję

zdjęcie ilustracyjne: pixabay; 

źródło: KPP w Limanowej

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.