Poseł Marek Sowa: nie róbcie cyrku, dajcie dotację na budowę Stadionu Sandecji!

Poseł Marek (Nowoczesna)  zaproponował dziś w Sejmie, aby rząd dofinansował budowę stadionu Sandecji. Propozycja padła podczas sprawozdania rządowego projektu zmiany ustawy budżetowej na 2017 r.

wsb3

PiS w uchwale budżetowej forsuje 1,9 mld zł na dokapitalizowanie Polskiego Funduszu Rozwoju, który  podobno ma kupić 22 procent udziałów w Sądeckich Wodociągach.  Zamiast robić cyrk, lepiej przeznaczyć 40 mln zł. zł dotacji z budżetu państwa na budowę stadionu Sandecji Nowy Sącz – proponuje poseł.

Oto nagranie z jego wystąpienia:

 

Radni miasta Nowego Sącza podjęli decyzję o sprzedaży udziałów spółki Sądeckie Wodociągi 30 października.

Oferty kupna można składać do 14 listopada. Na sesji, na której zapadła decyzja, obecny był Bartłomiej Pawlak, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju, który jest zainteresowany kupnem udziałów miejskiej spółki wodociągowej. Fundusz powstał półtora roku temu i ma dostarczyć nowego narzędzia finansowego wspierającego budżety samorządów.

- To nie jest próba przejęcia miejskiej instytucji. Przez pewien czas uwalniamy środki, które będzie można przeznaczyć na inwestycje. To nasz sposób na realizację prorozwojowych działań ze strony Nowego Sącza i innych gmin partnerskich - tłumaczył.


NATURHOUSE

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.